PRODUCENCI I MARKI

Marketing

TRENDY

MARKETING

 

11 czerwca 2019, 13:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Deoco, gama kosmetyków dla kobiet, które rzekomo oddają pożądany „zapach młodej kobiety”, stała się wielkim hitem w Japonii, zarówno wśród starszych kobiet, jak i samotnych mężczyzn, którzy pragną zapachu młodszej kobiety.

Kosmetyki z linii Deoco mają

Kosmetyki z linii Deoco mają "zapach młodej kobiety" (fot. Rakuten)

Historia tej linii kosmetyków rozpoczęła się w zeszłym roku, kiedy japońska firma Rohto Pharmaceutical ogłosiła, że z powodzeniem wyizolowała dwa pachnące związki chemiczne, zwane Lactone C10 i C11, które młodsze ciała kobiet wydawały się produkować w znacznie większych ilościach niż ciała starszych pań.

W badaniu, w którym wzięło udział 500 kobiet w wieku od nastolatek po 50 lat, naukowcy z Rohto wykryli „słodki aromat”, który był silniejszy w ubraniach noszonych przez młodsze kobiety. Kolejne badania wykazały, że zapach pochodzi z dwóch laktonów, których poziom był najwyższy wśród nastolatek, ale znacznie spadł u kobiet po 35. roku życia.

Po odkryciu i wyizolowaniu dwóch związków Rohto szybko zaczęła pracować nad linią mydeł do ciała Deoco i dezodorantów bogatych w Lactone C10 i C11.

Linia Deoco wystartowała wiosną 2018 roku i szybko stała się wielkim hitem, a sprzedaż przekroczyła oczekiwania firmy o około 60 proc. Od tamtej pory jest najlepiej sprzedającym się mydłem do ciała dla kobiet w Amazon Japan oraz drugim najpopularniejszym kobiecym dezodorantem w japońskim sklepie detalicznym Rakuten.

Rohto pierwotnie kierowała swoją linię Deoco do kobiet po trzydziestce i starszych, chcących odzyskać zapach swojej młodości, okazuje się, że istniała inna grupa demograficzna, która podbiła - samotni Japończycy. Produkty kosmetyczne Deoco są rozchwytywane przez samotnych mężczyzn w tym kraju, ponieważ słodki aromat - opisany jako owocowe połączenie brzoskwini i kokosa - sprawia, że czują się jak w pobliżu młodej kobiety. 
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony