PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

MARKI

 

2 stycznia 2019, 12:55wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Donatella Versace nadal będzie dyrektor kreatywną marki Versace

Donatella Versace nadal będzie dyrektor kreatywną marki Versace (fot. Facebook Versace)

Po ogłoszeniu we wrześniu 2018 roku zakupu przez luksusową grupę Michael Kors Holdings domu mody Versace za sumę przekraczającą 2,1 mld dolarów, amerykański koncern ogłosił w poniedziałek, że zakończył procedury przejęcia. Kors nie tylko dodał Versace do swojego portfolio, ale i zdecydował o zmianie 2 stycznia swojej nazwy na Capri Holdings.

Firma, która jest  notowana na nowojorskiej giełdzie pod kodem Kors - wkrótce CPRI – planuje dzięki Versace zwiększyć dochody grupy do 8 mld dolarów w długim okresie. Ponadto Capri Holdings planuje zwiększenie globalnej powierzchni handlowej Versace z 200 do 300 sklepów, przyspieszenie e-commerce i rozwoju omni-channel, a także rozszerzenie akcesoriów i obuwia z 35% do 60% przychodów.

- Minęło ponad 20 lat, odkąd przejęłam firmę wraz z moim bratem Santo i córką Allegrą. Jestem dumna, że Versace pozostaje bardzo silny w modzie i nowoczesnej kulturze. Versace to nie tylko synonim kultowego i niepowtarzalnego stylu, ale także integracja i różnorodność oraz umożliwienie ludziom wyrażania siebie. Santo, Allegra i ja rozumiemy, że ten kolejny krok pozwoli Versace osiągnąć pełen potencjał - skomentowała Donatella Versace.

John Idol, prezes i dyrektor generalny Michael Kors Holdings, do którego należą marki Michael Kors i Jimmy Choo wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że nazwa Capri została zainspirowana doskonałą reputacją włoskiej wyspy. 

- Dzięki przejęciu Versace stworzyliśmy jedną z wiodących luksusowych grup modowych na świecie. To ważny kamień milowy dla naszej grupy. Marka Versace została założona w 1978 roku - od ponad 40 lat Versace uosabia włoski luksus mody, będący świadectwem jej ponadczasowego dziedzictwa -  powiedział Idol.

- Jesteśmy podekscytowani faktem, że Versace jest częścią naszej rodziny luksusowych marek i jesteśmy zaangażowani w inwestowanie w jej rozwój. Biorąc pod uwagę zasoby naszej grupy, wierzymy, że przychody Versace wzrosną do ponad 2 mld dolarów – dodał prezes. 

W ramach umowy pomiędzy Michaelem Kors Holdings a słynną włoską marką luksusową, rodzina Versace otrzyma 150 milionów euro z ceny zakupu udziałów Capri Holdings Limited. Donatella Versace, siostra założyciela firmy Versace, Gianniego Versace, pozostanie na stanowisku szefowej kreatywnej marki. Zespół zarządzający Versace będzie nadal kierowany przez prezesa Jonathana Akeroyda, któremu szef Capri Holdings przypisuje wzrost i sukces włoskiej marki luksusowej na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch lat.


 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony