Ulubione marki Amerykanów online i offline ujawnił ranking nagród marek TotalSocial 2020 firmy Engagement Labs

Ulubione marki Amerykanów online i offline ujawnił ranking nagród marek TotalSocial 2020 firmy Engagement Labs (fot. Adobe)

Ranking najbardziej ulubionych marek Amerykanów zdominowały marki beauty – w zestawieniu nagród TotalSocial online znalazly się marki Dove Men + Care, Avon, Mary Kay, Garnier Fructis, Cleab &Clear, Cover Girl i Lush zaś offline - Gain, Dove Men+ Care, Aveeno i Olay - wynika z raportu Engagement Labs.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Engagement Labs, firma z Nowego Jorku, platforma danych i analiz, ogłosiła niedawno nagrody marek TotalSocial. W grupie online marek kosmetycznych jest wiele i zdominowały one to zestawienie.

Nagrody są oparte na platformie danych i analizy TotalSocial, która stale mierzy wskaźniki społecznościowe online i offline. Dane obejmują nastroje netto, udostępnianie info o marce, wolumen i wpływ (zakres, w jakim influencerzy mówią o marce). Generowanie pozytywnych doświadczeń marki, o których konsumenci chętnie rozmawiają z przyjaciółmi i rodziną, zarówno w trybie offline, jak i online, zapewniło firmom miejsce w tym roku w rankingu ulubionych marek TotalSocial.

Detergent do prania Gain zajął wysokie drugie miejsce i otwiera listę marek kosmetycznych, o których najlepiej wypowiadano się w rozmowach offline (spośród ponad 600 marek z różnych sektorów).  Szóstą pozycję na liście „najbardziej lubianych” poza siecią zajęła marka Aveeno, ósmą Olay a dziewiątą Dove Men + Care.

Według rankingu TotalSocial firmy Engagement Labs tylko tej jednej marce, Dove Men + Care firmy Unilever, udało się zaliczyć do najlepiej ocenianych marek zarówno w internecie, jak i poza nim.

Na potrzeby rankingu przeanalizowano ponad 600 marek konsumenckich w USA w 2019 r. w wielu sektorach i kategoriach branżowych, Engagement Labs sklasyfikowało najbardziej lubiane marki na podstawie pozytywnych rozmów netto prowadzonych online (za pośrednictwem mediów społecznościowych) i offline (poprzez rozmowy bezpośrednie) na podstawie corocznej edycji nagród TotalSocial Brand Awards.

Kategoria pielęgnacji ciała i higieny osobistej wyróżniła się wysokim stopniem uznania konsumentów z USA w sieci, zdobywając wiele miejsc za pozytywne rozmowy online. Są to marki Dove Men + Care (trzecia pozycja), Avon  (czwarte miejsce), Mary Kay (piąte miejsce), Garnier Fructis (szóste miejsce), Clean &Clear (siódma pozycja), Cover Girl (ósma pozycja) i Lush zamyka pierwszą dziesiątkę.

Podczas gdy ponad połowa najpopularniejszych marek jest również największymi reklamodawcami w tym kraju, firmy osiągają status najbardziej lubianych na różne sposoby. Marketerzy chcą wspierać społeczność aktywnych zwolenników marki, ponieważ pozytywne rozmowy konsumenckie na temat marek, które kochają, mogą przyspieszyć i rozwinąć biznes. Według danych i analiz firmy Engagement Labs 19 proc. wszystkich zakupów konsumenckich odbywa się dzięki tego rodzaju rozmowom konsumenckim.

 - Zostanie ukochaną i entuzjastycznie rekomendowaną marką wymaga nawiązania kontaktu z konsumentami poprzez ukierunkowane opowiadanie historii, dostarczanie wspaniałych doświadczeń i odświeżenie połączenia poprzez innowacyjny marketing i reklamę - skomentował Ed Keller, CEO Engagement Labs.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~pam 1 6 miesięcy temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony