REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Ruch Black Lives Matter coraz silniej wpływa na marki kosmetyczne, które oferują produkty rozjaśniające skórę

Ruch Black Lives Matter coraz silniej wpływa na marki kosmetyczne, które oferują produkty rozjaśniające skórę (fot. Adobe)

Unilever został wezwany do likwidacji marki Fair & Lovely w następstwie ruchu Black Lives Matter. Koncern musi zmierzyć się z petycjami organizacji Change.org, która apeluje o rezygnację z tej wybielającej marki kosmetyków, która jest sprzedawana w całej Azji. Wcześniej z kosmetyków wybielających zrezygnowała marka Neutrogena należąca do Johnson&Johnson.

REKLAMA

Gigant higieny osobistej stoi w obliczu protestów ze strony społeczeństwa w związku z rzekomymi podwójnymi standardami po tym, jak obiecał na początku czerwca, że będzie wspierać niesprawiedliwość rasową, a jednocześnie produkuje i wprowadza na rynek produkty promujące wybielanie skóry.

Do tej pory Unilever przekazał 1 milion dol. na cele powiązane z ruchem BLM za pośrednictwem swoich marek, w tym Ben & Jerry's, Seventh Generation, SheaMoisture i Axe. Teraz organizacja Change.org wzywa firmę do zmiany nazwy lub zaprzestania kontynuacji marki Fair & Lovely.

Jedna z petycji, która zgromadziła ponad 10 000 podpisów, wzywa firmę do zaprzestania produkcji i marketingu tej marki, jednocześnie prosząc Unilever o wydanie oświadczenia „uznającego rolę, jaką Fair & Lovely odegrała w indoktrynującym nastroju przeciw czarnoskórym."

Krok ten wynika z wezwania firm zajmujących się higieną osobistą, takich jak Unilever, Procter & Gamble i Garnier L'Oréala, do zaprzestania produkcji kremów wybielających skórę.

W efekcie Johnson & Johnson poinformował, że zaprzestanie sprzedaży swoich produktów wybielających Clean & Clear w Indiach , a także linię Neutrogena Fine Fairness, która jest sprzedawana w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Kosmetyki z linii Clean&Clear marki Neutrogena, sprzedawane jako skuteczne środki na przebarwienia skóry, nie tylko przestaną być reklamowane, ale w ogóle znikną z półek sklepowych. Kosmetyki te produkowane były pod marką Neutrogena i sprzedawane na całym świecie, poza USA 

Szczególną popularnością cieszyły się w Indiach, gdzie reklamowano je jako środki rozjaśniające skórę. Pod nazwą Fine Fairness oferowane były w innych krajach Azji i na Bliskim Wschodzie, jako produkty pozwalające na „dokładniejsze wybielenie skóry".

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony