REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

30 września 2022, 14:57wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Bruno Piacenza,  który był wiceprezesem wykonawczym w Henkel Laundry & Home Care od 2011 r., odszedł ze stanowiska w dniu 30 września 2022 r.  Jego rolę, od 1 października 2022 r. przejmuje Wolfgang König, który już wcześniej odpowiadał za produkty pielęgnacji urody

Bruno Piacenza,  który był wiceprezesem wykonawczym w Henkel Laundry & Home Care od 2011 r., odszedł ze stanowiska w dniu 30 września 2022 r.  Jego rolę, od 1 października 2022 r. przejmuje Wolfgang König, który już wcześniej odpowiadał za produkty pielęgnacji urody (fot. materiały prasowe )

Henkel przyspiesza fuzję swoich dwóch biznesów – Personal Care oraz Laundry & Home Care. W związku z tym ogłosił, że Wolfgang König, wiceprezes wykonawczy ds. pielęgnacji urody, już od 1 października przejmuje odpowiedzialność za produkcję chemii domowej. W przyszłości będzie on kierował nowo utworzoną jednostką biznesową Henkel Consumer Brands.

REKLAMATestowane przez WK_Sielanka

Henkel ogłosił fuzję swoich dwóch biznesów konsumenckich w styczniu 2022 roku.

Czytaj też: Henkel połączy działy kosmetyków i środków czystości. Będą oszczędności i redukcje etatów

Wtedy też firma ogłosiła, że Bruno Piacenza, wiceprezes jednostki Laundry & Home Care opuści firmę najpóźniej do końca 2022 roku. Teraz firma ogłosiła, że wyprzedza pierwotnie ogłoszony harmonogram wdrażania nowej struktury organizacyjnej marek konsumenckich, dlatego zmiany personalne zostały przyspieszone.

Bruno Piacenza,  który był wiceprezesem wykonawczym w Henkel Laundry & Home Care od 2011 r., odszedł ze stanowiska w dniu 30 września 2022 r.  Jego rolę, od 1 października 2022 r. przejmuje Wolfgang König, który już wcześniej odpowiadał za produkty pielęgnacji urody. Firma już wcześniej zapowiadała, że będzie on kierował nowo utworzoną jednostką biznesową Henkel Consumer Brands.

Bruno Piacenza rozpoczął karierę zawodową w Henklu w 1990 roku. Przed dołączeniem do zarządu był starszym wiceprezesem korporacyjnym odpowiedzialnym za pielęgnację urody w regionach Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu/Afryki oraz Azji i Pacyfiku oraz prezesem Henkla we Francji. W 2011 został powołany do zarządu w centrali firmy. Objął wtedy stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za dział Laundry & Home Care.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony