REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/67390_henkel-spodziewa sie-bardzo-silnego wzro_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

7 kwietnia 2021, 10:54wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Henkel ogłosił, że spodziewa się mocnego początku roku fiskalnego 2021 z organicznym wzrostem sprzedaży o około 7 proc., czyli znacznie powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie 3,5 proc. Jednak dział kosmetyków nie osiągnie tak dobrego wyniku.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021
Henkel spodziewa się dobrych wyników finansowych

Henkel spodziewa się dobrych wyników finansowych (fot. FB Henkel)

Wzrost będzie napędzany przez jednostkę Adhesive Technologies niemieckiego producenta FMCG, która ma zapewnić wzrost sprzedaży o 12,5 proc.

Jednak dział Beauty Care (kosmetyki) urośnie zaledwie o 1 proc., ponieważ nadal jest dotknięty przez ograniczenia związane z pandemią. Natomiast środki do prania i czystości  (Laundry & Home Care) zapewnią solidny wzrost o około 3,5 proc.

Dyrektor generalny Henkla, Carsten Knobel, wyjaśnia: „Pomimo trwającej pandemii COVID-19 spodziewamy się, że Henkel odnotuje bardzo dobre wyniki w pierwszym kwartale roku, w szczególności napędzane przez dział Adhesive Technologies”.

W swoim raporcie rocznym koncern ogłosił, że w drugiej połowie 2020 roku sektor Beauty Care (kosmetyki), odnotował wysoki wzrost organiczny w ujęciu rok do roku. Wzrost w segmentach dóbr konsumpcyjnych, Beauty Care (kosmetyki) i Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) był możliwy również dzięki zwiększonym inwestycjom w marki, innowacje i cyfryzację.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony