PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

4 listopada 2014, 21:59wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Sąd Najwyższy (SN) wydał pierwsze wyroki w sprawie opłat półkowych po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. I stwierdził, że sieci handlowe nie mogą liczyć na ulgową linię orzeczniczą – podaje „Rzeczpospolita”. SN zajmował się m.in. sprawą spółki Dereni, która dostarczała kurtki do Auchan.

Jej syndyk domagał się zwrotu 291 tys. zł opłat za przyjęcie towaru do sprzedaży innych niż marża handlowa. Kontrakt przewidywał 25 różnych opłat, ale spór dotyczył tylko premii za wzmożoną aktywność oraz opłaty logistycznej. Pełnomocnik Auchan apelował do SN aby utrzymał zwrot w orzecznictwie, rozpoczęty wyrokiem z 20 lutego br. (SN orzekł wówczas, że opłaty wiążą się z ułatwieniami dla dostawców). Sieci zaczęły powoływać się na ten wyrok we wszystkich procesach i wydawało się, że orzecznictwo im sprzyja. Najnowszy wyrok SN odbiera właścicielom sklepów nadzieję na to, że linia korzystnego dla nich orzecznictwa utrzyma się. Dla dostawców to sygnał, że wciąż mają duże szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. – Niewykluczone, że na fali ostatnich procesów markety zaczną odchodzić od opłat półkowych i skupią się na pobieraniu coraz wyższych premii od obrotu, jako rozwiązaniu dla nich bezpieczniejszym – komentuje w „Rz” adwokat Dariusz Wasser z kancelarii Hauszyld i Partnerzy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony