PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Analizy

Prawo i finanse

 

18 listopada 2020, 12:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Revlon stał na skraju bankructwa

Revlon stał na skraju bankructwa (fot. FB Revlon)

Producent kosmetyków skutecznie usatysfakcjonował wierzycieli, spłacając prawie 70 proc. swojego zadłużenia, ale na sprzedaż firmy nadal wpływa pandemia COVID-19.

Revlon uniknął bankructwa po udanym przetargu na obligacje o wartości 236 mln dol. Firma zaoferowała posiadaczom obligacji zwrot gotówki w wysokości 325 dol. za każdy sprzedany banknot o wartości 1000 dol. Przekazując 68,8 proc. zagregowanej kwoty głównej do spłaty, Revlon z powodzeniem zaspokoił swoich wierzycieli - przynajmniej na razie.

Znany producent kosmetyków ma teraz czas do 14 grudnia na sprzedaż pozostających do spłaty 106,8 mln dolarów, które otrzyma z obligacji większej liczby obligatariuszy po cenie równej 100% ich łącznej kwoty głównej.

- Cieszymy się z pozytywnej reakcji na ofertę giełdy i nie możemy się doczekać jej zamknięcia w piątek. To ważny krok w kierunku wzmocnienia naszej struktury kapitałowej i lepszej pozycji do skupienia się na naszym przyszłym rozwoju. Chociaż nadal stoimy przed wyzwaniami, a mianowicie trwającymi skutkami pandemii Covid-19, wierzymy, że mamy odpowiednią strategię i będziemy nadal z nimi walczyć - powiedziała prezes i dyrektor generalna Revlon Debra Perelman.

Jednak pomimo utrzymywania się na powierzchni z pożyczkodawcami, gigant kosmetyczny obserwował spadek sprzedaży netto w III kwartale. Revlon odnotował sprzedaż netto na poziomie 477 mln dol., co oznacza spadek o 20% z 596 mln dol. w tym samym okresie w 2019 r. Jednak straty netto w 2020 roku były porównywalne ze stratami w roku poprzednim, z 4,5 mln dol. strat netto w 2020 roku w porównaniu z 4,7 mln. dol. w 2019. Grupa stwierdziła, że ​​pandemia koronawirusa i późniejsze zamknięcia przyczyniły się do strat grupy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony