REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Elżbieta Kacprzykowska, dyrektor departamentu sprzedaży w KUKE podczas rozmowy z Łukaszem Barbackim na VII Forum Branży Kosmetycznej

Elżbieta Kacprzykowska, dyrektor departamentu sprzedaży w KUKE podczas rozmowy z Łukaszem Barbackim na VII Forum Branży Kosmetycznej (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dynamika wzrostu eksportu kosmetyków jest bardzo duża. To branża numer jeden w Polsce, jeśli chodzi o branże produkcyjne. Rozwijając sprzedaż na rynki zagraniczne warto jednak korzystać z instrumentów, które pozwolą firmie zabezpieczyć się przed ewentualnym ryzykiem – powiedziała Elżbieta Kacprzykowska, dyrektor departamentu sprzedaży w KUKE na VII Forum Branży Kosmetycznej.

REKLAMA

Które rynki wiążą się z największym ryzykiem eksportowym? Według przytoczonych przez Elżbietę Kacprzykowską analiz KUKE można do nich zaliczyć ok. 30 krajów. – Wśród państw szczególnie istotnych dla branży kosmetycznej zwiększone ryzyko polityczne obserwujemy m.in. w Rosji, Kazachstanie, na Białorusi i Ukrainie oraz w krajach afrykańskich – wskazała Elżbieta Kacprzykowska.W ich przypadku przyszłość jest mało przewidywalna – dodała.

Zwróciła uwagę, że ubezpieczyciele komercyjni raczej nie działają na trudnych rynkach.Skłonność do ubezpieczenia kontrahentów z takich rynków jest niewielka – zaznaczyła Kacprzykowska. Inaczej jest w przypadku KUKE, którego akcjonariuszami są Skarb Państwa reprezentowany przez Prezesa Rady Ministrów i Bank Gospodarstwa Krajowego. – Polskie państwo wspiera polskiego eksportera na trudnych rynkach. Ceny ubezpieczeń na trudne rynki są ustalone ustawowo. Można je sprawdzić na naszej stronie internetowej – wskazała dyrektor departamentu sprzedaży w KUKE.

Dodała, że często mówimy o trudnych rynkach w kontekście wschodu i zachodu. – Trzeba popatrzeć na to, co dzieje się na świecie – np. w Europie też dzieje się dużo. Wszyscy obserwują Wielką Brytanię – wszyscy zastanawiamy się jak będzie wyglądał Brexit. Ta niepewność przekłada się na ryzyko współpracy z kontrahentami z tego rynku – akcentowała Kacprzykowska. – Na rynku brytyjskim rośnie liczba kontrahentów, którzy nie płacą. Poza tym, obserwujemy rosnącą ilość fraudów, czyli kradzieży tożsamości – dodała.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony