REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

 

7 maja 2019, 12:57wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Księżna Meghan urodziła 6 maja synka, którego imię nie jest jeszcze znane.

Księżna Meghan urodziła 6 maja synka, którego imię nie jest jeszcze znane. (fot. FB Meghan, Duchess of Sussex)

Popularność pary książęcej Sussex i słabszy kurs funta sprawiają, że klienci z USA liczniej odwiedzają brytyjskie sklepy. Detaliści na Wyspach odczuwają korzyści wynikające z „efektu Meghan”, gdyż zauważalnie zwiększyła się liczba klientów z USA.

REKLAMA

Według strony internetowej Global Blue, wydatki obywateli USA w Wielkiej Brytanii wzrosły o 30 proc. w porównaniu z marcem 2018 roku i stanowiły prawie jedna czwartą amerykańskich zakupów bezcłowych na całym świecie.

Badania wykazały, że wybierali oni głównie produkty brytyjskich marek, a następnie włoskich i francuskich. Ten 30-procentowy boom wydatkowy jest wynikiem zarówno czynników z Wielkiej Brytanii, jak i z USA. Jednym z czynników napędzających te liczby jest siła dolara i słabszy funt, dzięki czemu kupujący ze Stanów Zjednoczonych wydają średnio 930 funtów na transakcję bezcłową.

Zdaniem Derricka Hardmana, dyrektora zarządzającego Global Blue, świeżo upieczeni rodzice – czyli para książęca Sussex odgrywają kluczową rolę w popularności brytyjskich marek wśród amerykańskich konsumentów.

- To „efekt Meghan” wśród amerykańskich gości. Książę i księżna Sussex stanowią idealne połączenie brytyjskiej królewskiej i amerykańskiej sławy – komentuje Derrick Hardman. Twierdzi również, że z danych wynika, że amerykańscy klienci coraz bardziej przyzwyczajają się do zakupów bezcłowych.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony