Anna Luks, dyrektor marketingu firmy Eurus i Katarzyna Bochner, redaktor naczelna

Anna Luks, dyrektor marketingu firmy Eurus i Katarzyna Bochner, redaktor naczelna "Wiadomości Kosmetycznych", podczas panelu poświęconego trendom i zwyczajom konsumenckim na 11 Kongresie Rynku FMCG (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Segment kosmetyków naturalnych rośnie szybciej niż cały rynek kosmetyczny. Już ponad 30 proc. konsumentów na świecie oczekuje, że kosmetyki będą robione tylko z wykorzystaniem kosmetyków naturalnych. W krajach zachodniej Europy ta kategoria jest już na stałe wpisana w krajobraz oferty kosmetycznej. W Polsce jesteśmy dopiero na początku tej drogi – powiedziała Anna Luks, dyrektor marketingu firmy Eurus podczas 11 Kongresu Rynku FMCG Market Roku i Drogeria Roku 2018. 

REKLAMAManaslu Outdoor - belka w artykułach Perły - 16-23.09.2020

W  Europie rynek kosmetyki naturalnej stanowi już ok 10 proc., w Niemczech 13 -16 proc. i ciągle rośnie. W Azji – w dwucyfrowym tempie. Polski rynek kosmetyki naturalnej,  wciąż nie jest mierzony, szacuje się jego wielkość na około 4-6 proc., co pokazuje, że względem innych krajów wciąż jesteśmy na początku Europy i wzrost wciąż przed nami.

– Według Euromonitora na świecie już ponad 30 proc. konsumentów oczekuje, że kosmetyki będą robione tylko z wykorzystaniem składników naturalnych, dotyczy to szczególnie kosmetyków do skóry. Zdecydowanie mniej osób, poniżej 10 proc., zwraca uwagę na lokalność produkcji oraz stosowanie przyjaznych środowisku opakowań. Ich odsetek będzie jednak rósł, gdyż świadomość odpowiedzialnej konsumpcji rośnie – podkreśliła Anna Luks.

W Polsce trend na kosmetyki naturalne jest równie silny, jak w Europie zachodniej, ale znajduje się na innym etapie rozwoju. Do niedawna sprzedaż kosmetyków z tego segmentu odbywała się głównie przez internet. Na sklepach online wyrosło wiele marek, które teraz na stałe są wprowadzane do stacjonarnych drogerii.  – Konsumenci zestawiają produkty naturalne z ofertą tak zwanych kosmetyków masowych, czy premium i tutaj znaczenia nabiera ich edukacja prowadzona zarówno przez producentów, jak i przez sprzedawców w sklepach. Pokazywanie różnicy między kosmetykiem naturalnym a masowym, tłumaczenia, dlaczego za naturalny trzeba zapłacić więcej. Na zachodzie ta kategoria jest już na stałe wpisana w krajobraz oferty kosmetycznej, u nas się dopiero tworzy, ale ma ogromny potencjał – podsumowała Anna Luks.

Firma Eurus jest partnerem 11.Kongresu Rynku FMCG Market Roku i Drogeria Roku 2018 organizowanego przez Wydawnictwo Gospodarcze. W jej portfolio znajduje się szereg marek kosmetyków naturalnych i organicznych, w tym mające już silną pozycję na polskim rynku Natura Siberica i Babuszka Agafia.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Magdalena99 0 ponad rok temu

  Ja już od dawna przestawiłam się na kosmetyki naturalne, jak dla mnie mają one o wiele lepsze działanie niż te drogeryjne. Fajnie że jest tak wiele naturalnych marek w naszym kraju. Problem czasem jest z dostępnością tych kosmetyków, trudno jest je zdobyć. Dlatego ja zakupy kosmetyczne robię na (fragment komentarza niezgodny z regulaminem został usunięty) są tam wszystkie naturalne firmy. Moim ostatnim odkryciem jest aktywne serum z Ecolabu

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony