REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

STREFA URODY

Makijaż

 

27 grudnia 2021, 14:13wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Makijaż nie się utrzymuje? Bardzo możliwe, że nieświadomie popełniane są błędy, które skutecznie obniżają jego trwałość.

Makijaż nie się utrzymuje? Bardzo możliwe, że nieświadomie popełniane są błędy, które skutecznie obniżają jego trwałość. (fot. Shutterstock)

Baking to metoda stosowana niegdyś przede wszystkim przez drag queen do wykonania makijażu scenicznego. Aktualnie cieszy się dużą popularnością wśród influencerek, celebrytek oraz gwiazd. Sprawdzi się również jako utrwalenie makijażu przed ważnym wejściem takim jak, wielogodzinna impreza sylwestrowa – radzą eksperci z Drogerii Pigment.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Metoda baking polega na nałożeniu grubej warstwy sypkiego, transparentnego pudru. Kosmetyk należy aplikować na skórę w strefie T, pod oczami oraz kośćmi policzkowymi, a następnie pozostawić na twarzy na 10 minut. Po upływie tego czasu można dokończyć makijaż, równocześnie pamiętając o pozbyciu się nadmiaru pudru za pomocą pędzla. Na co dzień jednak ta metoda nie jest zalecana, ponieważ może przyczynić się do zatkania porów, a co za tym idzie, pojawienia się nieestetycznych wyprysków.

Utrwalanie makijażu a najczęściej popełniane błędy
Puder, baza, utrwalacz, mgiełka to produkty, które są doskonale znane, jednak mimo tego makijaż się nie trzyma przez cały dzień. Bardzo możliwe, że nieświadomie popełniane są błędy, które skutecznie obniżają jego trwałość. Oto kilka czynników, które mogą mieć wpływ na utrwalenie makijażu.

Stosowanie nieodpowiednich produktów
Jednym z sekretów trwałego i nienagannego makijażu są odpowiednio dopasowane kosmetyki z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry. Warto pamiętać, że kolorowe kosmetyki, których termin ważności minął bądź były nieprawidłowo przechowywane, nie nadają się do dalszego użytkowania, bowiem tracą swoje właściwości.
Nadmiar kosmetyków
Na utrwalenie makijażu może wpłynąć również nadmiar kosmetyków, który nie jest w stanie się wchłonąć, a co za tym idzie, z czasem ulega rolowaniu się bądź spływa. Jeśli na co dzień sięgasz po bazę i mimo tego makijaż pozostawia wiele do życzenia, aplikuj ją w miejscach ze strefy T, które najszybciej ulegają błyszczeniu.
Częste dotykanie twarzy
Doskonale wiemy, że czasami nawyki są silniejsze od nas samych, jednak w tym przypadku warto unikać nadmiernego dotykania twarzy. Dlaczego? Częste dotykanie oraz pocieranie okolic oka może spowodować, że kolorowe kosmetyki zaczną się ścierać, przez co makijaż traci na trwałości i wygląda nieestetycznie.
Brak kremu o działaniu nawilżającym
Bardzo często, zaczynając swoją przygodę z makijażem, zapominamy, że niemałą rolę w jego trwałości odgrywa krem nawilżający. Kosmetyk powinien zostać nałożony przed podkładem, gdyż jego brak może spowodować, że skóra będzie nie tylko przesuszona, ale pojawią się na niej nieestetyczne ślady.
Nakładanie makijażu od razu na krem
Co ciekawe, aby utrwalanie makijażu było skuteczne, należy pamiętać o prawidłowej aplikacji podkładu. Kosmetyk nałożony od razu na krem nawilżający może spowodować, że na skórze pojawią się smugi. Pokład będzie niezwykle trudno rozprowadzić ze względu na ślizganie się, co przełoży się również na przyśpieszenie procesu ścierania w ciągu dnia.
Nieodpowiednia pielęgnacja skóry twarzy
Makijaż powinien być wykonywany na dokładnie oczyszczoną i nawilżoną skórę. Z tego też względu niezwykle istotną rolę odgrywa prawidłowo przeprowadzona pielęgnacja. Co to oznacza? Staraj się utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji. Stosuj peelingi, maseczki i kremy nawilżające. Makijaż powinien podkreślać Twoje największe atuty i naturalne piękno, a także maskować ewentualne niedoskonałości.

Przeczytaj również: Drogeria Pigment rozpoczęła współpracę ze Szkołą Wizażu i Charakteryzacji FAM

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony