REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

STREFA URODY

Włosy

 

31 stycznia 2020, 10:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wypadanie włosów wpływa na samopoczucie i pewności siebie

Wypadanie włosów wpływa na samopoczucie i pewności siebie (fot. adobe stock)

Polacy mają problemy ze swędzącą i suchą skórą głowy, przetłuszczającymi się lub zniszczonymi włosami. Jednak najbardziej boją się utraty włosów i dopiero kiedy włosy zaczynają im wypadać udają się do specjalisty. Jak wynika z badania „Polak u trychologa”, aż 75 proc. Polaków szuka pomocy gdy może być już za późno.

REKLAMA

Jak pokazują wyniki badania „Polak u trychologa” przeprowadzonego przez Instytut Trychologii –  81 proc. ankietowanych boi się utraty włosów i dlatego szuka profesjonalnej pomocy. Kiedy pojawiają się problemy najczęściej udają się do dermatologa – tak twierdzi aż 47 proc. respondentów. O specjalizacji trychologicznej najczęściej dowiadują się dopiero od lekarza (21 proc.) lub znajomych (24 proc.). Część osób szuka pomocy na własną rękę i wówczas trafiają do właściwego specjalisty (28 proc.).

Głównym powodem, dla którego Polacy  zaczynają szukać porad jest wypadanie włosów – deklaruje to 75 proc. ankietowanych. Nie są aż tak dużym problemem swędząca i sucha skóra głowy (9 proc.), to że włosy nie chcą rosnąć (8 proc.), są zniszczone lub suche (4 proc.) lub gdy pojawia się łupież (3 proc.).

Więcej niż połowa osób nigdy nie kontrolowała stanu swoich włosów i nie miała pojęcia, że istnieje specjalista trycholog (68 proc.). Jeśli szukały porad to w różnym innym zakresie dotyczącym chorób włosów (27 proc.). Najczęściej kiedy już trafią do trychologa oczekują  kompleksowego podejścia do rozwiązania problemu z włosami (57 proc.).Ważne dla pacjentów jest również profesjonalne przeprowadzenie badania stanu włosów i skóry głowy (20 proc.), a także realizacja zabiegów, które zahamują proces wypadania włosów (16 proc.). Najmniej osób spodziewa się jedynie porad w zakresie pielęgnacji i suplementowania włosów (7 proc.).

Pacjenci zdają sobie jednak sprawę, że proces terapii jest zależny od problemu i może trwać nawet do pół roku (53 proc.). W niektórych przypadkach konieczna jest kuracja trwająca nawet do kilku lat (21 proc.), a dopiero po 3 miesiącach włosy zaczynają się regenerować (19 proc,). Mało który ankietowany skłania się do deklaracji, że już po tygodniu lub dwóch powinny pojawić się pierwsze oznaki poprawy (7 proc.), co może świadczyć o dużej świadomości, iż terapeutyka problemów skóry głowy i włosów jest procesem długoterminowym.
Mało która osoba zna nowoczesne metody terapii skóry głowy i włosów, zanim nie trafi do specjalistycznej placówki trychologicznej (41 proc.). Zdajemy sobie jednak sprawę, że włosy odzwierciedlają kondycję naszego organizmu (69 proc.) lub wypadanie włosów może być spowodowane również brakiem witamin w organizmie (28 proc.).


– Kondycja włosów jest ściśle powiązana z funkcjonowaniem całego organizmu. Jeśli występują w nim nieprawidłowości, to właśnie do włosów w pierwszej kolejności przestają być dostarczane   substancje odżywcze. Dlatego jeśli zaobserwujemy, że włosy są w gorszej kondycji i zaczynają nadmiernie wypadać, przyczyn należy szukać wewnątrz organizmu – wyjaśnia Anna Mackojć z Instytutu Trychologii. – Podczas wizyty u trychologa przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem oraz badanie trichoskopowe. Dlatego niezwykle ważne jest zasięgnięcie konsultacji specjalisty, kiedy pojawią się pierwsze oznaki nieprawidłowości – dodaje.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony