REKLAMARetail Trends 2023 baner główny

KONSUMENT i TRENDY

STREFA URODY

Włosy

 

29 czerwca 2018, 13:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Blisko 80 proc. kobiet farbuje włosy samodzielnie, w domu

Blisko 80 proc. kobiet farbuje włosy samodzielnie, w domu (fot. adobe stock)

Blisko 90 proc. kobiet farbuje włosy, 77 proc. samodzielnie w domu. Ponad 85 proc. kupuje farby do włosów w drogerii - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę TestMeToo specjalnie dla „Wiadomości Kosmetycznych”. 

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Aż 88,54 proc. Polek farbuje włosy. Najczęściej samodzielnie, w domu - deklaruje to 77,33 proc. respondentek Test Me Too. Większość farbuje włosy raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące.

Źródło: Testmetoo.com dla "Wiadomości Kosmetycznych", kwiecień 2018

Kobiety używają przede wszystkim trwałych farb - 38,38 proc., najchętniej tych bez amoniaku - 47,96 proc. Szampony koloryzujące wybiera 9,26 proc. kobiet, krótkotrwałe saszetki lub pianki - 3,49 proc., a wyłącznie ziołowe produkty zaledwie 0,91 proc.

Niezmiennie najpopularniejsze kolory to odcienie brązu i blondu.  

Źródło: Testmetoo.com dla "Wiadomości Kosmetycznych", kwiecień 2018

Wybierając farbę do włosów kobiety kierują się własnym doświadczeniem, a najważniejsza jest dla nich jakość produktu i efekt koloryzacji. Pod wpływem niższej ceny są gotowe kupić inną farbę niż stosowana zazwyczaj. Przyznaje to aż 87,95 proc. respondentek. 45,22 proc. kupuje na zapas produkty do koloryzacji włosów, jeśli są dostępne w promocji. Zarazem twierdzą jednak, że cena nie jest dla nich istotnym kryterium wyboru – niewielki odsetek kobiet jest w stanie zapłacić za produkt do koloryzacji nawet ponad 50 zł.

Źródło: Testmetoo.com dla "Wiadomości Kosmetycznych", kwiecień 2018

Informacji na temat nowości kobiety poszukują przede wszystkim w internecie, ale produkty do koloryzacji włosów kupują w drogeriach stacjonarnych. Aż 85,78 proc. respondentek zapewnia, że po farby do włosów chodzi właśnie do sklepów kosmetycznych.

Źródło: Testmetoo.com dla "Wiadomości Kosmetycznych", kwiecień 2018

Źródło: Testmetoo.com dla "Wiadomości Kosmetycznych", kwiecień 2018 

Badanie przeprowadziła firma TestMeToo dla "Wiadomości Kosmetycznych"  w dniach 14-18 kwietnia 2018 roku na próbie 6 276 kobiet zarejestrowanych na portalu Testmetoo.com. Testmetoo.com to portal konsumencki ułatwiający wprowadzanie nowości na rynek.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Beata 1 ponad rok temu

  raz się naciełąm na farby z internetu od nijakiego pana Kamila co sprzedaje farby revlona w sieci jak się okazało nieoryginalne. Fryzjerka mi pokazała w salonie że opakowanie farby powinno mieć hologram jak nie ma to znak że jest podróbką.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony