STREFA URODY

Włosy

 

5 stycznia 2022, 10:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zastosowanie odpowiednich, odżywczych kosmetyków pozwoli włosom na przetrwanie zimy w dobrej kondycji

Zastosowanie odpowiednich, odżywczych kosmetyków pozwoli włosom na przetrwanie zimy w dobrej kondycji (fot. shutterstock)

Zima to wymagający czas dla włosów. Wiele osób narzeka na naelektryzowane kosmyki, przesuszenie i łamliwość. Jak chronić włosy przed negatywnymi konsekwencjami zmiennych temperatur i uszkodzeniami wynikającymi z noszenia zimowej odzieży – opowiadają Magdalena Meller z Kontigo.

Kondycja włosów zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest dieta, ale nie bez znaczenia pozostaje również pielęgnacja. Pamiętać o tym należy przez cały rok. Włosy dobrze odżywione i nawilżone w ciepłych miesiącach, lepiej zniosą zimę.

Uszkodzenia mechaniczne włosów

Jednym z ważniejszych powodów, przez który nasze włosy mogą stracić zimą nieco rezonu jest uszkodzenie ich w sposób mechaniczny. Czapki, choć warto je nosić ze względu na ochronę włosów przed mrozem, mogą także osłabiać ich łuski. Zwiększają one także ryzyko splątania włosów. Jeszcze większych uszkodzeń mogą dokonać zamki błyskawiczne kurtek.

– Dlatego najlepiej nosić włosy po prostu związane – dzięki temu pozostaną na swoim miejscu i będą mniej podatne na uszkodzenia – mówi Magdalena Meller, młodsza kierowniczka ds. marketingu w sklepów kosmetycznych Kontigo.

Zmiany temperatur – olejki zamiast mgiełek

Kolejną ważną przyczyną uszkodzeń włosów są zmiany temperatur. Nasza rozmówczyni przestrzega, aby nie wychodzić na zewnątrz z niedosuszonymi włosami. O ile latem możemy liczyć na to, że wyschną one po prostu same, o tyle zimą przy ujemnych temperaturach wilgoć we włosach ma sporą szansę po prostu zamarznąć.

– Woda zamarzając zwiększa swoją objętość, co prowadzi do rozerwania łusek włosowych. Dlatego przed wyjściem nie używamy też żadnych mgiełek do włosów ani innych kosmetyków bazujących na wodzie. Mile widziane są jednak produkty na bazie olejów, które ochronią delikatne łuski włosowe zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i nie pozwolą na ucieczkę nawilżenia z włosa – podpowiada Magdalena Meller.

Maska lub odżywka na elektryzujące się włosy

Elektryzowanie się włosów to częsty problem w okresie zimowym. Przyczyną tego zjawiska jest suche powietrze, które ma dużą tendencję do przenoszenia ładunków elektrycznych. Jak więc można się domyślić, suche włosy także będą bardziej podatne na poddawanie się temu zjawisku w porównaniu do dobrze nawilżonych i odżywionych kosmyków.

– Aby włosy mniej się elektryzowały warto stosować kosmetyki silnie nawilżające i odżywiające. Punktem obowiązkowym po ich umyciu jest więc maska lub odżywka. Pomocne okażą się także kosmetyki antystatyczne oraz odżywki dwufazowe bez spłukiwania, które dzięki fazie olejowej wygładzą i dociążą włosy – wyjaśnia Magdalena Meller.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony