Kosmetyki stymulujące wzrost włosów są przeznaczone dla osób mających problem z ich nadmiernym wypadaniem, ale mogą być także stosowane dla wzmocnienia cebulek, np. podczas zapuszczania włosów

Kosmetyki stymulujące wzrost włosów są przeznaczone dla osób mających problem z ich nadmiernym wypadaniem, ale mogą być także stosowane dla wzmocnienia cebulek, np. podczas zapuszczania włosów (fot.fotolia.com)

Kosmetyki do włosów osłabionych i zapobiegające wypadaniu włosów znajdują ciągle nowych nabywców. Konsumenci chętnie sięgają po kuracje o zaawansowanych formułach i stosują równocześnie kilka uzupełniających się kosmetyków z danej linii. Szacuje się, że z powodu wypadania włosów cierpi 30 proc. mężczyzn po 30. i ponad 60 proc. po 50. roku życia.

Potencjał rynku

Segment kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów, w tym linie specjalistyczne przeznaczone do włosów osłabionych, delikatnych i wypadających, rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Głównymi odbiorcami kosmetyków do pielęgnacji włosów są kobiety – to one używają więcej produktów, są bardzo otwarte na nowości. Coraz częściej poszukują nie tylko preparatów, które nadają włosom ładny wygląd i blask, ale także takich, które ograniczają ich wypadanie i wyraźnie poprawiają ich kondycję.

Kiedy zaczyna się problem

Wypadanie włosów, np. w okresie jesiennym, to fizjologiczna norma. Zwykle tracimy 50 włosów dziennie, jesienią nawet do stu. W miejsce utraconego włosa pojawia się natychmiast nowy w fazie anagenowej. Niekiedy jednak sezonowa tendencja przeradza się w długotrwały problem. O nadmiernym wypadaniu włosów mówimy, gdy dochodzi do utraty więcej niż stu włosów dziennie, a stan ten utrzymuje się przez co najmniej kilka tygodni. Może być on konsekwencją przemęczenia, chronicznego stresu, niewłaściwej diety, nerwic lub przebytych chorób, takich jak cukrzyca, nad- i niedoczynność tarczycy, łuszczyca, grzybica. Nasilone wypadanie włosów u kobiet pojawia się także po porodzie lub w okresie menopauzy. Może także następować w związku z przyjmowaniem leków,  wśród których szczególnie szkodliwe działanie mają cytostatyki, retinoidy, beta-blokery i leki przeciwzakrzepowe.

Kobiety czy mężczyźni?

Szacuje się, że zjawisko nadmiernej utraty włosów dotyka ponad 30 proc. mężczyzn po 30. i ponad 60 proc. po 50. roku życia. W przypadku kobiet odsetek ten jest mniejszy. Mimo to kobiety wszelkie objawy osłabienia kondycji włosów traktują bardzo poważnie, z czym wiąże się duża popularność produktów wzmacniających kondycję włosów i zapobiegających ich utracie.

Co wpływa na decyzje konsumentów?

Tak jak w innych kategoriach kosmetycznych również w przypadku produktów wzmacniających włosy i zapobiegających ich wypadaniu duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych ma opinia znajomych, którzy zmagają się z podobnym problemem i polecają dany produkt. Ważna jest również rekomendacja doradcy w drogerii lub w aptece, gdzie preparaty są dostępne.

Dla kogo?

Kosmetyki stymulujące wzrost włosów są skierowane głównie do osób mających problem z ich nadmiernym wypadaniem. Jednak mogą być stosowane również w celu wzmocnienia cebulek podczas zapuszczania włosów lub po to, by poprawić ich gęstość. Działają wielokierunkowo – zawierają kompleks substancji aktywnych, które mają równocześnie zapobiegać wypadaniu włosów, stymulować ich wzrost oraz dbać o ich kondycję. Za działanie stymulujące mieszki włosowe w przypadku linii Long4Lashes odpowiada kompleks tetraxidilum składający się z pochodnej aminexilu, prowitaminy B5 oraz biotyny. Zawarte w produktach oleje arganowy i ze słodkich migdałów, mocznik, alantoina oraz betaina odpowiadają natomiast za tzw. efekt beauty, czyli pielęgnują włosy i skórę głowy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony