STREFA URODY

Pielęgnacja

 

10 stycznia 2022, 14:02wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Właściwie dobrane kosmetyki pomogą złagodzić świąd i stan zapalny. Niestety nie istnieje cudowny środek zawierający wszystkie pomocne substancje.

Właściwie dobrane kosmetyki pomogą złagodzić świąd i stan zapalny. Niestety nie istnieje cudowny środek zawierający wszystkie pomocne substancje. (fot. Shutterstock)

Atopowe zapalenie skóry dotyczy nawet 10 proc. dorosłych, ale chorują na nie również dzieci. Wyprysk atopowy to jedna z najczęściej występujących chorób skóry. W walce z nią pomogą humektany, ale niestety nie jest dostępny preparat zawierający w swoim składzie wszystkie pomocne substancje.

Humektanty to higroskopijne, czyli wchłaniające wilgoć lub wiążące się z wodą substancje nawilżające. Umożliwiają one absorbowanie oraz wiązanie cząsteczek wody z otoczenia. W celu przywrócenia poprawnej bariery naskórkowej należy stosować preparaty je zawierające, a zalicza się do nich m.in.: mocznik, kwas mlekowy, glicerol oraz lipidy (np. kwas linolenowy, parafinę, cholesterol oraz ceramidy). Najnowsze obserwacje wykazują, że produkty zawierające glicerol jako środek nawilżający są lepiej tolerowane od tych zawierających mocznik.

Właściwie dobrane kosmetyki pomogą złagodzić świąd i stan zapalny. Niestety nie istnieje cudowny środek zawierający wszystkie pomocne substancje, który pozwoli na dłuższe utrzymanie okresu remisji. Konieczna jest codzienna aplikacja różnych emolientów i humektantów, które zawierają w swoim składzie pełne spektrum lipidów naskórkowych.

Przeczytaj również: Google tworzy inteligentne narzędzie, które pomoże określić choroby skóry

Profilaktyka i pielęgnacja w atopowym zapaleniu skóry mają za zadanie zminimalizować potrzebę stosowania leków przeciwzapalnych. Pacjenci mają do dyspozycji wiele miejscowych preparatów rekomendowanych do leczenia atopowego zapalenia skóry, które są często dostosowane do indywidulnych potrzeb. Bardzo pomocne są również preparaty zawierające inhibitory kalcyneuryny. Stanowią nową generację leków o miejscowym działaniu immunomodulującym i przeciwzapalnym. Ich skuteczność w leczeniu AZS udowodniono w licznych badaniach.

Przeczytaj również: Aplikacja La Roche Posay pomaga walczyć z trądzikiem

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony