REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

STREFA URODY

Zdrowie i relaks

 

6 sierpnia 2020, 09:47Dzieci mają delikatną skórę dłoni i częste mycie ją podrażnia. Dlatego pamiętajmy o ich nawilżeniu!

Dzieci mają delikatną skórę dłoni i częste mycie ją podrażnia. Dlatego pamiętajmy o ich nawilżeniu! (fot. Adobe)

Ponad połowa brytyjskich dzieci ma problemy ze skórą z powodu częstszego mycia rąk. Badanie przeprowadzone przez organizację charytatywną British Skin Foundation wśród 250 rodziców małych dzieci wykazało, że 56 proc. dzieci doświadcza jakiegoś rodzaju problemów skórnych związanych ze skórą rąk - donosi Cosmetics Business.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Podczas gdy urzędnicy służby zdrowia na całym świecie zalecają częste mycie rąk jako sposób na ograniczenie przenoszenia koronawirusa, przypadki problemów skórnych u dzieci są coraz częstsze w wyniku bardziej rygorystycznych procedur higienicznych. British Skin Foundation informuje również, że wskaźniki egzemy wzrosły od początku pandemii koronawirusa

Co więcej, jedno na czwarte dzieci (24 proc.) cierpi obecnie na wyprysk dłoni spowodowany częstszym myciem rąk. Jest to znaczący wzrost w liczbach sprzed pandemii, które szacują, że jedno na pięcioro dzieci doświadczyło wyprysku na pewnym etapie swojego dzieciństwa. Łącznie 38 proc. respondentów zgłosiło, że ich dzieci miały suchą skórę, podczas gdy 17 proc. dzieci miało popękaną skórę. Niepokojące jest to, że 6 proc. doświadczyło krwawienia rąk.

W odpowiedzi British Skin Foundation zachęca rodziców do włączania odpowiednich produktów nawilżających do rutynowego mycia rąk ich dzieci.

- Chociaż docierają niepokojące sygnały o dzieciach cierpiących na problemy skórne spowodowane częstym myciem rąk, można je złagodzić regularnym stosowaniem kremu nawilżającego bez zapachu - mówi dr Paula Beattie, rzecznik British Skin Foundation i dermatolog w Royal Hospital for Children w Glasgow na łamach Cosmetics Business.  Ekspertka zaleciła też rodzicom, aby po każdym myciu dziecko nabrało nawyku nawilżania rąk.

- Higiena rąk jest niezbędna do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - zaznaczyła dr Sue Mayou, konsultant dermatolog i rzecznik British Skin Foundation.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony