REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

WYWIADY I OPINIE

 

30 stycznia 2020, 15:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marta Łucka-Lach, manager ds. marketing i PR, Golden Rose: nie odczuwamy spadku dynamiki w naszym segmencie kosmetyków do makijażu

Marta Łucka-Lach, manager ds. marketing i PR, Golden Rose: nie odczuwamy spadku dynamiki w naszym segmencie kosmetyków do makijażu (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

W segmencie produktów nisko półkowych jeszcze wiele jest do zrobienia. Wciąż mamy mnóstwo pomysłów na to, by zaproponować konsumentów innowacje i  wzmocnić swoją przewagę konkurencyjną. Dlatego uważam, że dynamika w produktach makijażowych naszego ekonomicznego segmentu będzie się utrzymywała – mówi Marta Łucka-Lach, manager ds. marketing i PR, Golden Rose.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Marka Golden Rose na 2020 rok zapowiada nowe formuły, opakowania, zapachy – tak by sprostać coraz większym oczekiwaniom klientek w stosunku do produktów makijażowych.

– Takie marki jak nasza, z segmentu produktów ekonomicznych, stawiają przed sobą wyzwanie, by to, co jeszcze do niedawna oferowały marki selektywne, sprowadzić do półki produktów szeroko dostępnych – twierdzi Marta Łucka-Lach,  manager ds. marketing i PR, Golden Rose

Przedstawicielka firmy zdradza, że konsumentki wciąż kupują dużo. Robiąc zakupy na stoiskach marki czy pisząc poprzez media społecznościowe, przyznają, że dana pomadka się sprawdziła, wiec mają ją w 20 wersjach kolorystycznych. Gotowość do zakupów widać też na targach.

– Dziewczyny nie wychodzą z nich z kilkoma wypatrzonymi produktami, tylko z całymi torbami kosmetyków. Użytkowniczki kolorówki mają potrzebę posiadania rożnych rzeczy i jak na razie nie widać, aby miały zacząć się ograniczać. Dlatego nie sądzę, aby rynek zmierzał w stronę spowolnienia.  Wprost przeciwnie. Tym bardziej, że obecnie wiedza na temat produktów i sposobów ich używania jest na tyle dostępna, że konsumentki nie boją się nowinek, są gotowe wypróbować produkty, z którymi nie mały wcześniej do czynienia – mówi Marta Łucka-Lach.

Firma, jak co roku, szykuje więc wiele nowości.

– Nowości są potrzebne, żeby pokazać, że marka się rozwija i że jest na bieżąco z trendami. Trzeba też umiejętnie je zaprezentować. U nas bardzo dobrze sprawdza się dokładne pokazanie produktu. W mediach społecznościowych publikujemy zbliżenia na opakowanie, aplikator, fakturę czy iskrzące się drobinki. Robimy też swatche, które pokazują jak wygląda dany produkt po aplikacji i jakie ma wersje kolorystyczne. To szczególnie ważnie dla klientek dokonujących zamówień przez internet – zdradza przedstawicielka dystrybutora marki.

Zmienia się natomiast dynamika sprzedaży poszczególnych grup asortymentowych w Golden Rose. Już nie lakiery do paznokci są tym produktem, który sprzedaje się najlepiej. Ich pozycję najpierw zajęły pomadki i produkty do brwi. A teraz – choć pomadki trzymają się bardzo mocno i kategoria wciąż jest rozbudowywana (np. o wegańskie formuły) – klientki coraz mocniej przekonują się do segmentu podkładów i pudrów.

– Bardzo nas to cieszy, bo podkłady i pudry to kosmetyki, od których klientki oczekują bardzo wiele. To  naprawdę dobra wiadomość, że zyskaliśmy ich zaufanie w tym wymagającym segmencie – podsumowuje Marta Łucka-Lach.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony