StoryEditor
Producenci
24.03.2025 10:14

Highlander Enterprise przejmuje markę kosmetyczną Brown as Berries

Highlander Enterprise nabył towary handlowe, a także prawo do marki i receptur Brown as Berries / IG Brown as berries

Highlander Enterprise S.A. (wcześniej Advanced Graphene Products S.A.), spółka specjalizująca się w produkcji i sprzedaży grafenu oraz produktów z branży kosmetycznej, podpisał z Chikione Partners umowę przejęcia praw do marki Brown as Berries. Spółka wzbogaciła dodatkowo swoje portfolio o innowacyjne produkty, w tym kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz unikalną odzież ochronną dla kobiet.

Marka Brown as Berries oferuje innowacyjną linię kosmetyków do pielęgnacji dłoni, stworzoną z myślą o osobach ceniących naturalne składniki oraz zdrową skórę. Produkowane kosmetyki wyróżniają się unikalnymi formułami wzbogaconymi o składniki aktywne wspierające regenerację i ochronę skóry. Ponadto spółka rozszerzyła swoje portfolio o innowacyjne produkty, tj. kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz unikalne stroje kąpielowe, wykonane z tkaniny przepuszczającej promienie słoneczne i jednocześnie chroniącej skórę zintegrowanym filtrem SPF 35.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozszerzamy działalność o segment kosmetyczny, co otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju oraz zwiększa wartość Spółki. Zrealizowana przez nas transakcja, pomimo, że nie wiąże się ze znacznym nakładem finansowym, daje fundamentalne perspektywy, to pierwszy krok w kierunku rozwoju naszej pozycji na rynku beauty. Oczywiście naszym głównym celem pozostaje nadal wejście z marką własną na rynek lakierów hybrydowych – mówi Artur Górski, prezes zarządu Highlander Enterprise S.A.

Aktywa zostały przejęte na podstawie umowy zawartej z Chikione Partners, podmiotem powiązanym z członkami zarządu spółki, na podstawie której Highlander nabył towary handlowe, a także prawo do marki i receptur Brown as Berries. Cena ustalona została na poziomie zbliżonym do nakładów poniesionych przez Chikione Partners.

Jestem znaczącym akcjonariuszem Spółki i zamierzam skupić całą swoją zawodową energię na projekcie Highlander Enterprise S.A. Brown as Berries to mój autorski koncept, który urodził się wiele miesięcy temu, jednak dopiero teraz będzie miał szanse prawdziwie rozkwitnąć. Pracujemy nad całościową strategią dla firmy, a skoncentrowanie różnych obszarów mojej aktywności na rynku beauty wokół Highlander Enterprise S.A. będzie jej integralną częścią – mówi Sylwia Gołębiewska, wiceprezes zarządu Highlander Enterprise S.A.

Równolegle spółka kontynuuje działania mające na celu optymalizację procesów, dalszą redukcję kosztów oraz jak najszybsze uruchomienie własnej marki lakierów hybrydowych oraz akcesoriów i urządzeń do pielęgnacji paznokci. Celem zarządu jest skalowanie tej linii biznesowej i ekspansja na rynki zagraniczne. Przełożyć się to ma na jak najszybsze osiągnięcie rentowności, generowanie zysku oraz budowanie wartości zarówno dla akcjonariuszy, jak i inwestorów. Równolegle zarząd pracuje nad przygotowaniem kompleksowej strategii rozwoju na najbliższe lata, której publikacja planowana jest w najbliższych miesiącach.

Highlander Enterprise S.A. (wcześniej Advanced Graphene Products S.A.) wytwarza i dystrybuuje grafen, przeznaczony do takich zastosowań jak kompozyty węglowe, filamenty 3d, farby czy polimery oraz specjalizuje się w produkcji i sprzedaży hybrydowych lakierów do paznokci oraz szerokiej gamy produktów i akcesoriów kosmetycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
03.07.2025 14:42
PZ Cussons odstępuje od sprzedaży marki St. Tropez
St. Tropez to marka produktów do samoopalania należąca do PZ Cussons.St. Tropez

W kwietniu 2024 r. Grupa PZ Cussons ogłosiła zamiar sprzedaży marki St. Tropez i rozpoczęła szeroki proces aukcyjny, który przyciągnął „liczne oferty”. Decyzja zapadła w momencie, gdy segment Beauty notował spadek wycen, a przychody spółki w USA w roku obrotowym FY25 malały. Mimo szczegółowej analizy propozycji zarząd ostatecznie postanowił markę zatrzymać i nadać jej nowy kierunek rozwoju.

Kluczowym elementem nowej strategii jest powołanie dedykowanego zespołu, którego rezultaty będą mierzone trzema wskaźnikami: skutecznością działań handlowych (w tym aktywności cyfrowych), tempem wdrażania innowacji oraz odświeżeniem wizerunku St. Tropez. Ma to pozwolić na lepsze wykorzystanie potencjału marki w międzynarodowym portfolio PZ Cussons.

Istotnym krokiem będzie również partnerstwo z amerykańską firmą The Emerson Group. Emerson przejmie obsługę kluczowych sieci detalicznych w USA, oferując zarządzanie klientem, logistykę i wsparcie marketingowe. Model ten ma zniwelować problem „niedoskalowanego” biznesu PZ Cussons w Stanach Zjednoczonych i ponownie wprowadzić markę na ścieżkę wzrostu dzięki połączeniu zasięgu dystrybucyjnego Emersona i kapitału marki St. Tropez.

Ze względu na ostatnie wyniki St. Tropez (marka wypracowała 7,5 mln funtów skorygowanego zysku operacyjnego w FY25) Grupa spodziewa się ujęcia odpisu aktualizującego o charakterze niepieniężnym, który zostanie zaprezentowany w wynikach za FY25 we wrześniu 2025 r. Szczegółowy plan dalszego rozwoju marki ma zostać przedstawiony również we wrześniu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
06. lipiec 2025 02:55