REKLAMABanner Główny_Polpak_ 10.05-24.05.2021
Organizacje reprezentujące branżę handlową apelują do rządu o zniesienie zakazu handlu w niedziele. Miałoby to pomóc w łagodzeniu skutków ekonomicznego kryzysu spowodowanego pandemią. Jednak na razie nie zanosi na to, by niedzielny handel miał powrócić

Organizacje reprezentujące branżę handlową apelują do rządu o zniesienie zakazu handlu w niedziele. Miałoby to pomóc w łagodzeniu skutków ekonomicznego kryzysu spowodowanego pandemią. Jednak na razie nie zanosi na to, by niedzielny handel miał powrócić (fot. pixabay)

Dokładnie 52 proc. ankietowanych twierdzi, że zakaz handlu w niedzielę powinien zostać zniesiony. Takie wnioski płynął z sondażu przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinie, o którym pisze „Rzeczpospolita”.

Powody takiej decyzji były różne. 61 proc. badanych przyznaje, że na takim rozwiązaniu zyska gospodarka, która obecnie jest mocno obciążona walką z pandemią koronawirusa. Z kolei 60 proc. ankietowanych podkreśla, że dzięki otwarciom sklepów w niedziele zmniejszyłby się tłok w czasie sobotnich zakupów, co jest istotne dla zahamowania rozwoju epidemii koronawirusa. Ponadto 55 proc. badanych zwraca uwagę na fakt, że zyskałyby na tym sklepy.

Niemniej jednak nie zanosi się na razie, aby zakaz handlu miał zostać zniesiony. Organizacje reprezentujące branżę handlową apelowały o to do rządu wielokrotnie, zwłaszcza w ostatnich tygodniach. Miałoby to pomóc w łagodzeniu skutków ekonomicznego kryzysu spowodowanego pandemią. Strona rządowa podkreślała jednak, że na razie nie ma planu przywrócenia niedziel handlowych w większym zakresie niż przewiduje to ustawa – w tym roku jest ich siedem.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony