REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Drogerie

HANDEL

 

11 października 2021, 22:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Rossmann od lat należy do ścisłej czołówki firm, które otwierają coroczne zestawienie największych podatników CIT.

Rossmann od lat należy do ścisłej czołówki firm, które otwierają coroczne zestawienie największych podatników CIT. (fot. Shutterstock)

Rossmann SDP przekazał kolejny wysoki transfer do budżetu państwa wynikający z konieczności uiszczenia podatku CIT. Rossmann jest jednym z największych płatników CIT w Polsce.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Sieć zajęła 3. miejsce pod względem wysokości CIT za 2020 r. wśród sieci handlowych w raporcie sporządzonym przez Ministerstwo Finansów. Rossmann wpłacił do budżetu państwa 176 milionów 727 tysięcy zł.

Do tej pory kwota podatku CIT wzrasta z roku na rok o kilkanaście milionów. W 2016 r. Rossmann osiągnął zyski, od których podatek dochodowy CIT wyniósł 198 mln 160 tys. zł, w kolejnym roku – 208 mln 297 tys. zł. Podatek za rok 2018 wyniósł ponad 226 mln zł, za rok 2019 sieć musiała zapłacić ponad 231 mln zł. Za rok 2020 kwota podatku to 176 milionów 727 tysięcy zł. czyli o 55 mln. mniej niż w roku poprzednim.

Rossmann od lat należy do ścisłej czołówki firm, które otwierają coroczne zestawienie największych podatników CIT w naszym kraju. W najnowszym raporcie resortu finansów Rossmann jest trzeci (biorąc pod uwagę firmy handlowe), po Jeronimo Martins (właściciel Biedronki) i FRF Beteiligungs-GMBH (właściciel Lidla). W ogólnym zestawieniu wszystkich firm, nie tylko handlowych, Rossmann jest 14. Tradycyjnie już największy CIT wpłacają banki (ING Bank Śląski, następnie Bank Polska Kasa Opieki i Santander Bank Polska).

Ministerstwo Finansów co roku prezentuje listę podatników podatku CIT obejmującą 2,7 tys. przedsiębiorstw.

Przeczytaj również: Dirk Rossmann oddaje władzę. Zarządzanie siecią Rossmann przejmuje jego syn Raoul

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony