REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

TRENDY

 

21 listopada 2022, 09:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Medykalizacja beauty, nacisk na aspekt self-care i odbudowywanie poczucia wspólnoty po pandemii to kluczowe trendy na 2023 r. i kolejne lata.

Medykalizacja beauty, nacisk na aspekt self-care i odbudowywanie poczucia wspólnoty po pandemii to kluczowe trendy na 2023 r. i kolejne lata. (Shutterstock)

Firma Mintel, która niedawno przewidywała gwałtowny wzrost handlu w mediach społecznościowych, ujawniła teraz trzy kluczowe globalne trendy konsumenckie, które będą miały wpływ na branżę kosmetyczną — i branżę środków higieny osobistej — w 2023 roku i później.

REKLAMATestowane przez WK Ohjo

Raport firmy Mintel rysuje przed branżą beauty nowe wyzwania, ale i nowe możliwości rozwoju — w szczególności w trzech zakresach; medykalizacja prowadzi do większego zapotrzebowania na dowody potwierdzające twierdzenia, tworząc wartość dzięki produktom opartym na składnikach i napędzając rynek syntetycznych, naturalnych składników. Beauty & wellness mają być elementem self-care i przyczyniać się do dobrego samopoczucia na każdym etapie życia. Marki powinny także zaakceptować i usankcjonować kreatywny chaos w kategorii, aby stworzyć nowe zasady zaangażowania i budowania społeczności, pozwalając na więcej zabawy, eksperymentowania i majsterkowania przy zakupionych produktach.

Udowodniony postęp techniczny i medykalizacja beauty

W raporcie firmy Mintel czytamy: „Ponieważ rośnie zapotrzebowanie na bardziej wydajne i skuteczne produkty i zabiegi, konsumenci będą bardziej dociekliwi, aby znaleźć dowód na to, że ich pieniądze są dobrze wydawane”. Potencjalny rozwój marek kosmetycznych może wynikać z pojawienia się sekwencjonowania genetycznego oraz postępów w diagnostyce i urządzeniach diagnostycznych do noszenia na sobie. Branża może spodziewać się rosnących możliwości wynikających z rosnącej świadomości na temat aktywności hormonów, zagrożeń dla zdrowia i diagnostyki, drukowania 3D, spersonalizowanych witamin i suplementów oraz terapii genowych. Ponadto możemy być świadkami dojrzewania technologii biologii syntetycznej, oferujących sposoby na zrównoważoną produkcję produktów beauty & wellness. „Branża kosmetyczna musi nauczyć się wykorzystywać tę technologię do opracowywania nowych produktów i procesów, ulepszania istniejących, i obniżania kosztów, aby zachować konkurencyjność w przyszłości”, czytamy w raporcie.

Self-care połączone z powrotem do społeczności

Raport firmy Mintel stwierdza: „Podczas gdy konsumenci mają coraz mniej czasu na dbanie o dobre samopoczucie, w obliczu presji i stresu będą szukać sposobów na podniesienie się na duchu, a beauty & wellness jest idealną kategorią wspierającą dobre samopoczucie”. Jednak bez względu na podejście, jakie przyjmą marki i sprzedawcy detaliczni, niezwykle ważne jest, aby wszyscy konsumenci czuli się widziani i byli targetem komunikacji. Patrząc w przyszłość, czytamy dalej w raporcie, „znaczenie społeczności będzie nadal rosło po pandemii, ponieważ ludzie będą chcieli ponownie zjednoczyć się i poczuć się jej częścią. Klienci i klientki nie będą już akceptować indywidualnego podejścia do dobrego samopoczucia”. Marki kosmetyczne mogą chcieć wziąć to pod uwagę i skupić się na koncepcji „self-care społeczności”, która według Mintel zyska popularność, ponieważ konsumenci zauważają znaczenie wzajemnej pomocy jako sposobu na lepsze życie i samopoczucie. Raport kontynuuje: „W przyszłości spodziewaj się, że światowe firmy kosmetyczne skupią się na holistycznych nawykach i produktach, które wspierają wszystkie [aspekty dbałości o zdrowie i urodę], od snu po krążenie krwi i ich związek z pięknem”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony