REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

2 grudnia 2021, 10:37wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Firma Edgewell Personal Care Company ogłosiła przejęcie Billie, amerykańskiej firmy oferującej produkty do pielęgnacji ciała i higieny osobistej. Transakcja opiewa na kwotę 310 mln USD. Edgewell jest właścicielem kilku popularnych marek do golenia między innymi Wilkinson.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule
Marka została przejęta przez właściciela wielu marek do golenia.

Marka została przejęta przez właściciela wielu marek do golenia. (fot. mat. Billie)

Włączenie Billie do swojego portfolio produktów do golenia kobiet i pielęgnacji ciała pozwoli Edgewell poszerzyć swoje możliwości cyfrowe poprzez dodanie wiodącej marki D2C.

Rod Little, prezes i dyrektor generalny Edgewell, powiedział, że to przejęcie natychmiast zwiększa zorientowane na konsumenta, cyfrowe możliwości organizacji i obecność w ważnym segmencie, jakim jest golenie kobiet w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie wzmacniając zdolność Billie do rozwoju, wykorzystując platformę dystrybucji detalicznej i kanały marketingowe Edgewell. Ponadto przejęcie daje okazję do dalszego poszerzenia zasięgu Billie.

Marka Billie znana jest m.in. z niecodziennej kampanii "Movember 2019" ukazującej modelki z kobiecym wąsikiem. Nazwa  kampanii była połączeniem dwóch słów z języka angielskiego: pierwsze oznacza wąsy „moustache”, a drugie określa listopad „november”. Dzięki temu połączeniu marka Billie chciała podkreślić, że w 2019 roku wspiera panie, które mają owłosienie na twarzy. 

Przeczytaj również: Golenie twarzy? Najlepiej zanim nałożysz podkład

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony