REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner główny

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

TRENDY

 

22 września 2022, 08:50wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sprzedaż produktów kosmetycznych wzrosła w Kanadzie o 52 proc. w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku.

Sprzedaż produktów kosmetycznych wzrosła w Kanadzie o 52 proc. w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku. (fot. Shutterstock)

Według najnowszych danych The NPD Group kanadyjski przemysł kosmetyczny był najszybciej rozwijającą się branżą w tym kraju w pierwszej połowie 2022. Sprzedaż produktów kosmetycznych wzrosła w Kanadzie o 52 proc. w okresie od stycznia do czerwca 2022 r. Wzrost był napędzany przez makijaż, który był najszybciej rozwijającą się kategorią, która odpowiadała za prawie połowę całkowitych zysków w pierwszym półroczu w porównaniu do tego samego okres roku poprzedniego.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Według NPD produkty kosmetyczne sprzedawane w Kanadzie dzięki prestiżowym kanałom sprzedaży detalicznej wzrosły o 32 proc. czyli 351 mln USD do poziomu 1,4 mld USD w okresie styczeń – czerwiec 2022 r. Sprzedaż jednostkowa wzrosła o 29 proc., a średnia cena sprzedaży wzrosła o 2 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Zmiana stylu życia konsumentów kanadyjskich nadal wpływa na zachowania związane z wydatkami na kosmetyki. W pierwszej połowie 2022 r. perfumy i podkłady do makijażu były jednymi z najbardziej zyskownych kategorii, ponieważ konsumenci zaczęli wznawiać aktywność takie jak podróże i wyjścia z domu, a zakupy przeniosły się z internetu z powrotem do sklepów stacjonarnych – wyjaśniła Alecsandra Hancas, kanadyjski analityk branży kosmetycznej w The NPD Group.

Sprzedaż produktów kosmetycznych wzrosła w Kanadzie o 52 proc. w okresie od stycznia do czerwca 2022 r. Wzrost był napędzany przez makijaż, który był najszybciej rozwijającą się kategorią, która odpowiadała za prawie połowę całkowitych zysków w pierwszym półroczu w porównaniu do tego samego okres roku poprzedniego.

Makijaż premium był najbardziej wymagającą kategorią w pierwszej połowie 2022 roku i jeszcze nie osiągnął poprawy w porównaniu z rokiem 2019. Jednak wraz ze zmieniającymi się potrzebami konsumentów, zmieniają się również ich typowe zachowania w zakresie makijażu.

Przeczytaj również: Rynek kosmetyków w Kanadzie od przyszłego roku przyspieszy

Widzimy pozytywny trend wzrostowy w segmentach takich jak tusze do rzęs, róże, kremy nawilżające i korektor. Każdy z tych segmentów w pełni odzyskał siły w porównaniu z 2019 r. i napędza wzrost całej kanadyjskiej branży kosmetycznej od początku roku – dodaje Alecsandra Hancas z NPD Group.

Pomimo przejścia do sklepów stacjonarnych, sprzedaż internetowa w Kanadzie pozostaje na wysokim poziomie w porównaniu do poziomów sprzed pandemii. W miarę zbliżania się do kluczowego świątecznego sezonu zakupowego kanadyjski przemysł kosmetyczny bez wątpienia odczuwa pozytywny wpływ bardziej rozwiniętego kanału e-commerce. Oczekuje się, że kategorie, które tradycyjnie dobrze radziły sobie w internecie, będą nadal napędzać rozwój całej branży.

Takim przykładem może być sprzedaż produktów do włosów. Ta kategoria wzrosła o 36 proc. rok do roku, co sprawia, że jest ona trzykrotnie ważniejsza niż przed pandemią. Sama kategoria włosów przyniosła 25 mln USD wzrostu sprzedaży online od początku roku. Media cyfrowe i społecznościowe będą nadal napędzać ten trend, ponieważ konsumenci są zachęcani do odkrywania nowych marek i testowania nowych produktów.

Przeczytaj również: Amerykanie wydają coraz więcej na kosmetyki

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony