REKLAMAFBK_Banner Główny

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

12 stycznia 2022, 10:02Trend wskazuje na to, że koloryzacja będzie domeną coraz młodszych osób, a dojrzałe będą dumnie obnosić się z siwymi włosami.

Trend wskazuje na to, że koloryzacja będzie domeną coraz młodszych osób, a dojrzałe będą dumnie obnosić się z siwymi włosami. (fot. Shutterstock)

Do modnych kolorów tego roku nie należy ani platynowy blond, ani nawet klasyczny kasztanowy brąz. Odcień włosów, o którym się mówi to szary. Siwe włosy były wielokrotnie dostrzegane na czerwonym dywanie w minionym roku. Wcześniej aktorka i ambasadorka L'Oréal Helen Mirren nosiła ten naturalny kolor, ale należało do mniejszości. Dziś coraz więcej gwiazd i kobiet decyduje się na naturalność.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Szarości na dobre zagoszczą na naszych głowach w roku 2022, a to pozwala konsumentom – głównie kobietom – świętować zmiany, przeciwstawiać się presji bycia wiecznie młodym i skupiać się na tym, by wyglądać lepiej, a nie młodziej.

Już w 2019 roku badania Mintel pokazywały, że koloryzacja włosów przestaje być domeną kobiet, chcących ukryć siwiznę. Ruch przekonujący kobiety, aby zaczęły akceptować upływający czas i nie poddawały się retoryce „anti-aging” sprawił, że coraz więcej z nich uznaje, że siwe włosy też mogą być piękne.

Z raportu na temat koloryzacji wynika, że dojrzałe kobiety coraz częściej rezygnują z farbowania włosów. Wśród Brytyjek w wieku 65 lat i więcej, użycie farb zmalało z 36 proc. w 2018 do zaledwie 27 proc. w 2019 r. Pandemia znacząco przyśpieszyła trend bycia naturalnym. Dziś nie chodzi już o bycie młodym tylko pięknym i zadbanym. Producenci farb nie muszą się jednak martwić. Po koloryzację włosów sięgają coraz młodsi konsumenci w tym mężczyźni.

Cóż za paradoks! Trend wskazuje na to, że koloryzacja i zmiany kolorów na głowie będą domeną coraz młodszych osób, a osoby dojrzałe, zamiast przykrywać srebrzyste pasma będą dumie obnosić się z naturalnie siwymi włosami.

To może kompletnie zmienić rynek farb do włosów. W koloryzacji nie będzie już chodziło bowiem o przykrycie siwizny, a producenci będą skupiać się na stworzeniu jak najciekawszej, kolorowej palety odcieni.

Czytaj także: Veri Peri – kolor roku 2022 w stylizacjach włosów. Maciej Maniewski komentuje 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony