REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

KONSUMENT i TRENDY

 

3 października 2017, 17:40Michał Kokoszkiewicz

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jadwiga Prętnicka-Markiewicz z firmy SentiOne.

Jadwiga Prętnicka-Markiewicz z firmy SentiOne. (fot. Wiadomości Kosmetyczne)

Rynek kosmetyków zmienia się bardzo dynamicznie wraz z rozwojem nowych technologii. Większość marek posiada profile w mediach społecznościowych. Tam toczą się, zatem dyskusje konsumentów z marką. Warto je monitorować, aby skutecznie komunikować się z klientem a także zapobiegać ewentualnym kryzysom.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Żyjemy w czasach nadpodaży danych. Blisko 90 proc. z nich powstało w ostatnich dwóch latach. W ciągu minuty powstaje blisko pół mln tweetów, 3,3 mln postów na Facebooku. Od pamiętnej gali oscarowej w 2014 roku, gdzie gwiazdy zrobiły sobie wspólne zdjęcie telefonem, wzrasta również popularność tzw. selfie. - Coraz częściej spotykamy się również z syndromem FOMO, czyli obawą przed tym, że coś nam umknie w sieci i przestaniemy być trendy – przyznała na V Forum Branży Kosmetyczno-Chemicznej Jadwiga Prętnicka-Markiewicz z firmy SentiOne.

Jednak stały monitoring mediów społecznościowych jest niezbędny do tego, aby koordynować promocję swojej marki. Aby było to łatwiejsze warto korzystać z narzędzi monitorowania Internetu. Dowiemy się dzięki temu, że np. na znaczeniu coraz bardziej zyskują media związane z obrazem, takie jak Instagram, YouTube czy Facebook. W przypadku branży kosmetycznej te dwa pierwsze serwisy dominują w dyskusji dotyczącej tematyki makijażu. Monitoring pokaże między innymi takie dane jak to, kto najczęściej rozmawia o danych produktach, kiedy się o nich rozmawia oraz czy przekaz jest pozytywny czy negatywny.

Media społecznościowe pomagają też szybko reagować w sytuacjach kryzysowych. Przykładem z branży kosmetycznej mogą być tutaj sytuacje, gdy dyskusja dotyczy testowania leków na zwierzętach. - Mówi się o tym najczęściej na Facebooku, Twitterze i Youtube – powiedziała ekspertka.

Szansą dla producentów w mediach społecznościowych jest możliwość śledzenia i kreowania trendów. Tu z kolei istotne jest, aby w komunikatach w mediach społecznościowych korzystać z tzw. hasztagów. To narzędzie pomaga również w monitoringu treści, dotyczących danych producentów. - Warto używać hasztagów, aby móc monitorować to, co mówi się w sieci na nasz temat – powiedziała Prętnicka-Markiewicz.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony