REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

PRAWO

 

26 listopada 2021, 14:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Podrabiane perfumy wytwarzane w Brwinowie

Podrabiane perfumy wytwarzane w Brwinowie (fot. KPP Pruszków)

Fabrykę podrabianych perfum w Brwinowie odkryli funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pruszkowskiej komendy. Zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych produktów. Policjanci zabezpieczyli także prawie 2,3 tys. sztuk perfum, posiadających zarejestrowane, zastrzeżone znaki towarowe.

W poniedziałek 22 listopada funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w Brwinowie, gdzie produkowano wyroby kosmetyczne. Z ich informacji operacyjnych wynikało, że na wyprodukowanych tam perfumach nanoszone były zastrzeżone, zarejestrowane znaki towarowe popularnych marek.

Na miejscu policjanci znaleźli rozlewnię oraz linię produkcyjną służącą do wytwarzania perfum, a także prawie 2,3 tys. sztuk gotowych perfum w podrobionych opakowaniach znanych marek.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 43 i 50 lat. Przedstawione zostały im zarzuty wprowadzania do obrotu  towarów z podrobionymi znakami towarowymi i czynienia z tego procederu stałego źródła dochodu. Ustawa o prawie własności przemysłowej za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Niedawno w podobnej akcji w jednym z wynajmowanych pomieszczeń w centrum Olsztyna policjanci znaleźli 2,7 tys. sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży. Kolejne 200 sztuk nielegalnego towaru zabezpieczyli podczas przeszukań w mieszkaniach podejrzanych. Wiadomoscikosmetyczne.pl pisały o tym w tekście: Podrabiane perfumy sprzedawali w internecie. Wprowadzili w błąd 12 tys. kupujących    

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony