REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

KONKURSY

 

8 września 2021, 15:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Organizator konkursu wybrał zwycięzcę w sposób przypadkowy

Organizator konkursu wybrał zwycięzcę w sposób przypadkowy (fot. Shutterstock)

Konkursy z nagrodami to bardzo popularny sposób promocji w branży kosmetycznej. Wystarczy zaoferować niewielką nagrodę w postaci swoich produktów, a zyskuje się sympatie i zainteresowanie konsumentów. Dzięki mediom społecznościowy taka forma promocji jest też świetną okazją do budowania zasięgów. Mimo wszystko każdy konkurs musi być przeprowadzany w sposób transparentny i uczciwy. Ostatnio jeden z brytyjskich portali poświęconych zdrowiu i urodzie zorganizował konkurs, który zamiast przysporzyć fanów pozostawił tylko niesmak… 

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Get the Gloss to strona internetowa poświęcona zdrowiu i urodzie, która wraz we współpracy z marką do pielęgnacji skóry Bloom & Blossom zorganizowała konkurs z nagrodami, ale została wezwana do wyjaśnień i upomniana przez ASA, czyli brytyjski organ nadzoru reklamowego.

Promocja, która odbyła się na Instagramie w lutym tego roku, dała obserwującym szansę na wygranie zestawu kosmetyków do pielęgnacji od marki Bloom & Blossom.

ASA orzekł, że Get the Gloss złamała zasady, ponieważ nie wyłoniła zwycięzców konkursu w sposób uczciwy. Zamiast skorzystać z losowania komputerowego i powołać niezależną osobę nadzorującą, wybór zwycięzcy przypadł pracownikowi portalu. Ten wybrał zwycięzcę w sposób zupełnie przypadkowy.

Przeczytaj również: Douglas ogłasza konkurs dla producentów i marek. Nagrodą jest miejsce na półce

Uczestników konkursu poproszono o otagowanie przyjaciela oraz śledzenie profili Getthegloss i Bloomandblossom. Obiecano także, że jeśli uczestnicy konkursu udostępnią post za pośrednictwem relacji na Instagramie, otrzymają bonus. Organ nadzorujący zakwestionował taki przebieg konkursu, ponieważ udostępnienie posta w relacji na Instagramie nie może być prawidłowo śledzone.

Właścicielowi Get the Gloss, nakazano zadbać o to, by ich przyszłe promocje były prowadzone sprawiedliwie, a nagrody były przyznawane prawdziwym zwycięzcom zgodnie z prawem losowym. Get the Gloss został również ostrzeżony, aby nie oferować zgłoszeń bonusowych, jeśli nie zostaną one wzięte pod uwagę przy wyborze zwycięzcy.

I tu przydałby się hasztag – uczciwość najlepszą promocją :)

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony