HANDEL I DYSTRYBUCJA

HANDEL

PRAWO

KORONAWIRUS

 

11 października 2020, 21:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wprowadzenie limitów na liczbę osób przebywających w sklepach było jednym z konsekwencji pojawienia się COVID w Polsce. Wiele placówek je zniosło, ale np. w aptekach nadal limity obowiązują

Wprowadzenie limitów na liczbę osób przebywających w sklepach było jednym z konsekwencji pojawienia się COVID w Polsce. Wiele placówek je zniosło, ale np. w aptekach nadal limity obowiązują (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl )

Rząd znów wprowadza specjalne godziny dla seniorów, kiedy starsze osoby będą mogły robić zakupy w aptekach i w sklepach, w tym w drogeriach. Wiek uprawnionych obniżył się do 60 lat. W marcu progiem był 65 rok życia.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w sobotę 10 października, że w ramach walki z pandemią znów wprowadzone zostają specjalne okresy czasowe, kiedy w sklepach i aptekach będą mogły robić zakupy tylko osoby starsze. Tzw. godziny dla seniorów zaczną obowiązywać od czwartku 15 października.

Zarządzenie ma minimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem przez osoby, które są w grupie podwyższonego ryzyka. Seniorzy będą uprawnieni do robienia zakupów w godz. 10.00-12.00.

Godziny dla seniorów, które obowiązywały w marcu, gdy pojawiły się pierwsze wiadomości o pandemii, a wraz z nimi panika w społeczeństwie, powodowały ogromne zamieszanie w handlu. Jak mówili nam właściciele drogerii, ponosili z tego tytułu poważne straty. „Stoimy w drzwiach i wypatrujemy seniorów, którzy się nie pojawiają, tymczasem innych klientów musimy odprawiać z kwitkiem” – mówili wówczas. Należy się spodziewać, że tym razem będzie podobnie. Jedyną zmianą jest ta, że do grupy seniorów zostały zaliczone osoby od 60. a nie od 65 roku życia, jak to było w marcu.

Znów nasiliły się głosy z handlu, aby rząd przywrócił handlowe niedziele, które mogłyby nieco zrekompensować straty ponoszone w ciągu tygodnia. Podobnie było w marcu, gdy ograniczenia w handlu, w tym zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (z pewnymi wyjątkami) kompletnie zrujnowały biznes. Rząd pozostał jednak nieugięty.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony