REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

TRENDY

 

24 sierpnia 2018, 12:49Michał Kokoszkiewicz

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Brand Collabs Manager ma doprowadzić marki bezpośrednio do influencerów działających w mediach społecznościowych

Brand Collabs Manager ma doprowadzić marki bezpośrednio do influencerów działających w mediach społecznościowych (fot. adobe stock)

Facebook rozszerzył ostatnio zakres działania platformy Brand Collabs Manager, narzędzia, które pomaga w łączeniu marek z influencerami w social media. 

REKLAMAWebinar content marketing K2 Precise baner w tekście

O sprawie pisze portal thisisinsider.com. Facebook rozpoczął pierwsze testy z niewielką ilością brandów już w styczniu 2018 roku, jednak dopiero w czerwcu rozszerzył bazę marek. Obecnie jest tam obecnych ponad tysiąc twórców i 400 firm. Facebook ma nadzieję, że projekt rozwinie się, a jego użycie stanie się priorytetowe dla największych firm. – Biorąc pod uwagę jak mocno reklamodawcy sugerują nam, że chcą dotrzeć do świeżych twarzy i zrozumieć ich oraz na ile istotny jest dla nich czynnik biznesowy, Brand Collabs Manager jest naprawdę dużą inwestycją, którą prowadzimy w tym roku – powiedziała Bussiness Insiderowi Kate Orseth, dyrektor monetyzacji mediów w Facebooku.

Nowe narzędzie daje obu stronom dużo możliwości. Marki mogą go używać do wyszukiwania influencerów przy użyciu bardzo szerokiego spektrum kryteriów, takich jak temat contentu, demografię i statystykę zaangażowania. – To proste w użyciu narzędzie, ale jednocześnie dostosowane do każdego brandu, co jest bardzo istotne, ponieważ zazwyczaj to, co sprawdza się w przypadku marketingu influencerów jednej marki, nie koniecznie działa w przypadku innej – powiedziała Jolie Jankowitz, senior director of influencer marketing FabFitfun.

Specjaliści przekonują, że Brand Collabs Manager sprawia, że poszukiwanie influencerów przez największe marki staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Zamiast spędzania setek godzin na poszukiwaniach i znajdowaniu kontaktów, twórcy są w gruncie rzeczy doprowadzani bezpośrednio do marek.

Portal thisisinsider.com, jako przykład podaje firmę Reese Speciality Foods, która potrzebowała influencerów, którzy mogliby szczególnie podkreślić znaczenie takich produktów jak karczoch czy serce palmy. Przy użyciu Brand Collabs Manager, firmie udało się dotrzeć do influencera House of Yummy, który stworzył wideo, które zostało później przerobione na trzy reklamy marki Reese Speciality Foods. Reklamy spowodowały wzrost wyświetlania reklamy internetowej aż o 219 procent.

Istotne jest także to, że Brand Collabs Manager działa jedynie jako pośrednik w doborze partnera. Koordynację całego procesu oraz produkcję contentu pozostawia markom i influencerom, którzy między sobą ustalają szczegóły np. wynagrodzenia, które zazwyczaj wynosi 55 procent przychodu z reklam emitowanych w trakcie transmisji prowadzonej przez influencera na żywo (Ad Breaks).

Więcej na stronie thisisinsider.com

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony