HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

16 maja 2022, 11:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Rossmann otworzy swoją 1578 drogerię w centrum Warszawy tuż przy stacji metra Rondo ONZ

Rossmann otworzy swoją 1578 drogerię w centrum Warszawy tuż przy stacji metra Rondo ONZ (fot. archiwum wiadomoscikosmetyczne.pl)

Rossmann Polska w swoim sprawozdaniu finansowym poinformował, że przychody firmy zwiększyły się o 9,3 proc. do 9,609 mld zł. Natomiast zysk netto wyniósł 981 mln zł. Sieć powiększyła się o 91 placówek i ma teraz 1 578 drogerii stacjonarnych. W tym roku planuje otworzyć kolejne 90 drogerii, a także rozbudować swoje magazyny regionalne.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Firma Rossmann Polska, w swoim sprawozdaniu finansowym, zauważyła, że w ubiegłym roku nastąpiło ożywienie rynkowe. W efekcie krajowa sprzedaż produktów zwiększyła się o 9,3 proc. do 9,609 mld zł. Do tego doszło 333,1 tys. zł ze sprzedaży eksportowej produktów i 5,23 mln zł ze sprzedaży usług w kraju.

Rosnąca sprzedaż dała Rossmannowi możliwość rozwijania sieci. Przez rok firma otworzyła 91 placówek stacjonarnych. Na koniec 2021 r. miała już 1 578 drogerii w 609 miejscowościach. Zlokalizowane są one w budynkach wolno stojących oraz w parkach i centrach handlowych. Wszystkie działały bez przeszkód, a tym ostatnim, dzięki powrotowi konumentów do dużych obiektów handlowych udało się odzyskać klientów i zwiększyć częstotliwości wizyt.

Czytaj też: Rossmann otworzy swoją 1578 drogerię w centrum Warszawy

W roku 2021 r. Rossmann wprowadził do oferty ponad 7 tys. nowych produktów. Są one odpowiedzią na najnowsze trendy w dbaniu o urodę i zdrowie, w dużej części oparte na naturalnych składnikach i będące przyjazne dla środowiska.

Rossmann Polska zatrudnia ponad 15 tys. osób. Jednak średnie zatrudnienie w firmie w ubiegłym roku zmniejszył się do 15 295 etatów, wobec 15 931 rok wcześniej. Łączne zarobki trzyosobowego zarządu (wynagrodzenia i premie) zwiększyły się rok do roku z 36,85 do 44,05 mln zł.

Firma zapłaciła w ubiegłym roku o wiele większe podatki niż w latach poprzednich. Na skutek wprowadzonego z początkiem ub.r. podatku od sprzedaży detalicznej – który w przypadku Rossmanna wyniósł 115,99 mln zł – koszty podatków i opłat wzrosły z 29,81 do 145,78 mln zł.

Rossmann podjął decyzję, że z ubiegłorocznych zysków wypłaci dywidendę dla swojego jedynego udziałowca, czyli holenderskiej spółki Rossmann Central Europe. Otrzyma ona 834 mln zł (rok temu dywidendy wyniosły w sumie 550 mln zł). Pozostałe 146,99 mln zł z zysku netto w ub.r. zasili kapitał rezerwowy Rossmann Polska.

W planach sieci Rossmann na ten rok jest otwarcie kolejnych 90 drogerii oraz rozbudowa magazynów regionalnych. Firma przeznaczyła na te cele 339,7 mln zł. Równocześnie poinformował, że utrzymująca się wysoka inflacja będzie miała wpływ na decyzje i wyniki w 2022 roku.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony