REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

13 stycznia 2021, 12:50wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Już blisko połowa drogerii Hebe zlokalizowana jest w centach handlowych, które podczas pandemii - zwłaszcza pod koniec roku - mocno odczuły brak klientów z uwagi na zamknięcie większości sklepów.

Już blisko połowa drogerii Hebe zlokalizowana jest w centach handlowych, które podczas pandemii - zwłaszcza pod koniec roku - mocno odczuły brak klientów z uwagi na zamknięcie większości sklepów. (fot. materiały prasowe )

Drogerie Hebe w IV kw. odczuły wyraźny wpływ ograniczeń sprzedaży wprowadzonych w Polsce pod koniec roku. Szczególnie dotkliwie na wynikach odbiły się ostatnie dni grudnia, kiedy to zamknięte zostały galerie handlowe, gdzie sieć ma już blisko połowę swoich sklepów. Co prawa drogerie pozostawały otwarte, ale cierpiały na brak klientów z uwagi na mały ruch spowodowany zamknięciem innych sklepów.

W IV kwartale 2020 roku sprzedaż w sieci Heba spadła o 13,9 proc. przy LFL na poziomie -12,5 proc. W ciągu całego roku sprzedaż wyniosła 245 mln euro, co oznacza spadek o 2,2 proc. w walucie lokalnej i o 5,4 proc. w euro.

Bezprecedensowo trudny rok 2020 wystawił nas na próbę. Podczas pandemii naznaczonej bardzo dużą niepewnością, nasze zespoły przeszły same siebie i zapewniły znaczący wzrost na poziomie grupy, przy jednoczesnym wzmocnieniu naszej konkurencyjności we wszystkich naszych brandach – powiedział Pedro Soares dos Santos, prezes i dyrektor generalny firmy Jeronimo Martins, będącej właścicielem sieci Hebe. – To było dwanaście miesięcy przezwyciężania trudności, z czym znakomicie radzili sobie pracownicy we wszystkich naszych sklepach i centrach dystrybucyjnych. W rok 2021 weszliśmy z przekonaniem, że nadal możemy liczyć na ich energię i zaangażowanie.

Jako wyraz uznania dla zaangażowania i poczucia misji swoich pracowników firma przeznaczyła ok. 20 mln euro na premie wypłacone z okazji świąt Bożego Narodzenia. 

Czytaj też: Sieci drogeryjne wypłacą pracownikom premie

W 2020 roku sieć Hebe otworzyła 22 nowe sklepy i zamknęła działalność apteczną w III kwartale, kończąc rok z liczbą 266 drogerii.

Jeronimo Martins zakończył 2020 r. dobrymi wynikami. Skonsolidowana sprzedaż grupy wzrosła o 3,5 proc. i osiągnęła wartość 19,3 miliarda euro. W Polsce portugalska firma jest właścicielem drogerii Hebe i dyskontów Biedronka.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Hebe 5 8 dni temu

  Pracownicy Biedronki owszem ale pracownicy Hebe nie dostali nic do tego mają obcięte etaty, wszystkie benefity zostały zabrane.

  Edytowany: 7 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ww 4 10 dni temu

  Haha firma na święta Bożego Narodzenia nie dała NIC. Tak są traktowani pracownicy, którzy na codzień obsługują klienta w tych czasach. Firma tylko ZABIERA a nie daje. Wstyd!

  Edytowany: 10 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Redvelvet 3 11 dni temuocena: 0% 

  Kto dostał te premie? Raczej nie pracownicy sklepów. Śmiech na sali.

  Edytowany: 11 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hebe 2 12 dni temu

  Skąd informacyjna, że "Jako wyraz uznania dla zaangażowania i poczucia misji swoich pracowników firma przeznaczyła ok. 20 mln euro na premie wypłacone z okazji świąt Bożego Narodzenia"?

  Edytowany: 11 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rr 1 12 dni temu

  Ale, którzy pracownicy dostali premie na Boże Narodzenie? mało tego pensje były obniżone do 0. 8 etatu.

  Edytowany: 11 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony