REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019
Wiadomości wizualne okazały się być bardzo skutecznym sposobem nawiązywania kontaktu między ludźmi

Wiadomości wizualne okazały się być bardzo skutecznym sposobem nawiązywania kontaktu między ludźmi (fot. materiały prasowe)

Sieć sklepów Sephora wykorzystuje efekty tzw. rozszerzonej rzeczywistości AR za pośrednictwem aplikacji Facebook Messenger. Buduje w ten sposób relacje z konsumentami i napędza sprzedaż produktów do makijażu.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Sephora jest jedną z czterech światowych, które pozyskują klientów i utrzymują z nimi relacje integrując je z aplikacją do przesyłania wiadomości na Facebooku. Jak informuje serwis retailtouchpoints.com, w maju Facebook ujawnił, że wprowadził rozwiązanie AR na platformie Messenger w zamkniętej wersji beta dla sprzedawców detalicznych, takich jak Nike i Sephora, a także ASUS i Kia.

Dzięki temu sprzedawcy detaliczni i marki mogą wykorzystywać przesyłanie wiadomości, aby kupujący wizualizowali produkt i uzyskiwali natychmiastową informację zwrotną na temat zakupów, dostosowań i innych elementów - bez konieczności odwiedzania sklepu tradycyjnego.

Przyszłość aplikacji Facebooka Messenger jako środka komunikacji z konsumentami detalicznymi wygląda jasno. Gdy kupujący wchodzi w interakcję z sprzedawcą w tym programie, sprzedawca może poprosić go o otwarcie aparatu, który zostanie wstępnie załadowany filtrami lub efektami AR odpowiednimi dla marki. W zależności od potrzeby, użytkownicy aplikacji mogą zrobić zdjęcie lub nagrać wideo, które zawiera funkcję AR do zdjęcia lub wideo. Następnie można zapisać zdjęcie, udostępnić je w grupie lub dodać do swojej historii.

W ten sposób, firma Sephora umożliwiła klientom wypróbowanie sześciu różnych wizualizacji makijażu obejmujących trzy produkty (oczy, policzki i usta), a następnie zakup produktów bezpośrednio w programie Messenger.

„Aplikacja to sposób na zwiększenie świadomości marki wśród klientów, generowanie leadów handlowych, dbanie o konsumentów oraz stymulowanie zakupów. Marki od pewnego czasu prosiły o tę możliwość, aby pomóc swoim klientom w wizualizacji i doświadczeniu ich produktów w ich fizycznym środowisku - bez względu na to, czy są na kanapie czy w podróży. Wiadomości wizualne okazały się być bardzo skutecznym sposobem nawiązywania kontaktu między ludźmi” – powiedział Heath Black, menedżer produktu na Facebooku Messenger w wywiadzie dla Retail TouchPoints.

Sephora jest jedną z największych sieci perfumerii w Europie. Od 1998 roku jest obecna w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce i systematycznie kontynuuje swój rozwój.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony