REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

20 kwietnia 2022, 13:34wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Na merli.pl można już składać zamówienia oraz płacić online

Na merli.pl można już składać zamówienia oraz płacić online (fot. materiały prasowe )

Zarząd spółki Merlin Group poinformował, że w dniu 19 kwietnia 2022 roku wznowił działalność strony sklepu internetowego merlin.pl. Za jego pośrednictwem można już składać zamówienia oraz dokonywać płatności online. Nie działa na razie zakładka z kosmetykami. Firma tłumaczy, że pełna funkcjonalność sklepu zostanie przywrócona po wykonaniu ostatecznej fazy testów, które potrwają maksymalnie do końca kwietnia.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Sklep merlin.pl rozpoczął działalność w kwietniu 1999 r. jako księgarnia internetowa. W październiku 2004 zdobył pierwsze miejsce w rankingu Deloitte & Touche na najszybciej rozwijającą się firmę w Europie Środkowej w branży informatycznej. Rok później przez tygodnik Wprost i portal money.pl został uznany na najlepszy polski sklep internetowy w kategorii książki, filmy i muzyka. W jego ofercie były tez zabawki i kosmetyki.

W marcu 2006 Merlin.pl został przekształcony w spółkę akcyjną, która w 2013 r. została przejęta przez  Grupę Czerwona Torebka. Dwa lata później spółka Merlin.pl złożyła wniosek o upadłość, po czym zawarła długoterminowa umowę o współpracy ze spółką Topmall, która zakładała m.in. wydzierżawienie znaku towarowego oraz domeny internetowej. Na początku marca 2016 merlin.pl ruszył w nowej odsłonie.

Na kłopoty z realizacją zamówień klienci merlin.pl zaczęli się skarżyć masowo w kwietniu 2020 roku. Firma tłumaczyła to wzmożoną aktywnością klientów oraz długim majowym weekendem połączonym z aktualizacją platformy do zarządzania sklepami całej grupy. Sytuacja jednak nie zmieniła się przez dłuższy czas.

Czytaj też: Kłopoty sklepu Merlin.pl – zamówienia nie są realizowane

W marcu 2022 roku pakiet kontrolny nad spółka Merlin Group przejęła spółka Berg Holding, a operatorem sklepu została spółka Merlin Buy. Aby uruchomić stronę merlin.pl w nowej odsłonie potrzebna była blisko dwumiesięczna przerwa.  Od 19 kwietnia 2022 roku sklep znów działa. Można w nim składać zamówienia oraz dokonywać płatności online. Nie funkcjonuje jednak w pełni, np. zakładka Uroda nie przekierowuje do produktów kosmetycznych.

– Pełna funkcjonalność sklepu zostanie przywrócona po wykonaniu ostatecznej fazy testów, które potrwają nie dłużej niż do końca kwietnia – poinformowała spółka Merlin Group w komunikacie.

Jednocześnie przypomniała, że prowadzi działania mające na celu zagwarantowanie prawa do korzystania ze znaku towarowego merlin.pl oraz wszelkich praw autorskich związanych z marką.

Merlin Group jest właścicielem sześciu platform e-commerce, na których oferuje ponad 200 tys. produktów, umieszczonych w magazynach o powierzchni 2 tys. mkw. Posiada bazę 4 mln zarejestrowanych klientów. Podstawowym zakresem działalności merlin.pl jest sprzedaż książek.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Maniana 1 23 dni temu

  Mamy wrzesień 2022 i powtórka z rozrywki. Nie wysyłają zamówień, nie zwracają pieniędzy, zero kontaktu. Niesamowite, że taki sklep bezkarnie funkcjonuje w podobno, państwie prawa.

  Edytowany: 23 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony