REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

TRENDY

FORUM BRANŻY KOSMETYCZNEJ

 

19 listopada 2020, 17:02Mark Smith, dyrektor generalny NATRUE - The International Natural and Organic Cosmetic Association

Mark Smith, dyrektor generalny NATRUE - The International Natural and Organic Cosmetic Association (fot. Wiadomości Kosmetyczne)

Podczas Forum Branży Kosmetycznej Mark Smith, dyrektor generalny NATRUE - The International Natural and Organic Cosmetic Association – wskazał, że choć naturalne i ekologiczne kosmetyki są obecnie coraz chętniej kupowane, wciąż brakuje jasnych zasad i regulacji prawnych, które wskazywałyby, które kosmetyki są naprawdę eko, a które oznaczenia są tylko chwytem marketingowym i greenwashingiem.

Jak poinformował Mark Smith, misją organizacji NATRUE jest ochrona i promocja naturalnych kosmetyków na świecie.

- Etyczne i zgodne z prawem oznaczanie kosmetyków stało się bardzo ważne w ostatnim czasie, ale w sektorze kosmetyków naturalnych było ważne zawsze. Jest wiele kryteriów, które mogą wpłynąć na decyzje zakupowe klientów. Z jednej strony o ekologiczności kosmetyku mogą świadczyć składniki, np. bez użycia GMO, bez mikroplastiku,  z drugiej np. tzw. komponenty etyczne: nie testowanie produktów na zwierzętach, czy etyczne pozyskiwanie składników. Kolejnym problemem jest wpływ produkcji na środowisko naturalne – tłumaczył Mark Smith z NATRUE.

Dr Smith wskazał także, że megatrendem jest to, że konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich wyborów i ich wpływu na środowisko, a „zielone” certyfikaty pomagają dokonywać tych wyborów, ale także je utrudniają, bo mają wiele odcieni. Nie ma jednego systemu określającego, które kosmetyki można nazwać organicznymi, ekologicznymi i naturalnymi. Jak wskazał Smith, europejskie organizacje powinny nad takim systemem pracować, aby firmy mogły właściwie oznaczać produkty, a konsumenci mieli jasność, jakie produkty wybierają.

- Największymi i najbardziej dojrzałymi rynkami dla takich kosmetyków i ich certyfikacji są Niemcy i Francja. W Niemczech ekologiczne kosmetyki stanowią 10 proc. wartości rynku, a ich sprzedaż i wartość rynku rośnie z roku na rok. Drugim takim rynkiem jest Francja, gdzie naturalne i ekologiczne kosmetyki także sprzedają się dobrze, ale jest to jedynie połowa rynku niemieckiego. W pozostałych krajach UE jest jeszcze wiele do zrobienia - podsumował ekspert.


 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony