HANDEL

RAPORTY I ANALIZY

MARKI

TRENDY

 

17 czerwca 2021, 00:47wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ekspozycja w drogerii Super-Pharm

Ekspozycja w drogerii Super-Pharm (fot.materiały prasowe/Super-Pharm)

Czy kosmetyki naturalne rosną szybciej niż cały rynek? Co przekonuje konsumentów do ich kupowania a co zniechęca? Jakich produktów naturalnych szukają sieci drogeryjne budując asortyment? Czy naturalne produkty mogą być szansą na sukces eksportowy? Jakie wyzwania stoją przed producentami i detalistami, którzy chcą być eko? Chcesz wiedzieć? Przeczytaj.

Jeśli potrzebujesz danych na temat rynku kosmetycznego, a szczególnie segmentu produktów naturalnych, znajdziesz je u nas. 

Oto program Forum Branży Kosmetycznej 2021, które odbędzie się już 22 czerwca. 

Jeśli potrzebujesz danych na temat rynku kosmetycznego, a szczególnie segmentu produktów naturalnych, zapraszamy!

Jeszcze tylko dziś można się zarejestrować na Forum tutaj. Wstęp dla przedstawicieli handlu jest bezpłatny. 

Trendy naturalne motorem napędowym rynku kosmetycznego.

 • MAGDALENA PIWKOWSKA, Trends & Content Development Leader, NielsenIQ,
 • MICHAŁ RUDECKI, Client Director, Beauty & Home Care, NielsenIQ 

Zainteresowanie konsumentów „naturą” i działania biznesu wokół niej wchodzą w coraz dojrzalszy etap życia trendu. Dziś „natura” jest zdecydowanie w mainstreamie, a kosmetyczne półki produktów nawiązujących do tego trendu są tego najlepszym przykładem. Wciąż jednak jesteśmy jeszcze przed szczytem popularności, a co więcej – trend naturalny ma wiele aspektów, które branża może podjąć, wykorzystać, ale także na które musi odpowiedzieć, aby być w kręgu zainteresowań konsumenta. Naszą prezentacją chcemy pokazać wieloaspektowość „naturalności” – od trendów dotykających tematu zdrowia i opartych na produktach i składnikach z natury, przez oswajanie tematów tabu, naturalny wygląd, do tematów związanych z ochroną natury. Przyjrzymy się produktom, które odniosły sukces sprzedażowy na rynku, sprawdzimy deklaracje konsumentów, poszukamy progresywnych działań mniejszych graczy na rynku, które mogą być inspiracją dla dużych graczy. Nie zabraknie także danych bezcennych dla branży, z których słynie Nielsen – analizy koszyka zakupowego, kategorii i lokalizacji sprzedaży.

Aplikacje z gazetkami – źródło wiedzy o preferencjach i intencjach zakupowych konsumentów. Analiza kategorii kosmetyki na podstawie raportu 2021 FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar

 • Dr KRZYSZTOF ŁUCZAK, Członek Zarządu, Blix
 • SŁAWOMIR ZYŚK, Agency Sales Team Leader, Blix

Podczas prezentacji opowiemy o doświadczeniach polskiego konsumenta korzystającego z najpopularniejszej aplikacji z gazetkami w Polsce. Przedstawimy istotne doświadczenia oraz intencje zakupowe konsumentów w kontekście największych sieci drogeryjnych i marek kosmetycznych. Zaprezentujemy wyniki raportu FMCG Brands We Shop 2021 by Blix & Kantar w odniesieniu do kategorii kosmetyków.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony