HEINZ-GLAS Działdowo - wiodący producent opakowań kosmetycznych

HEINZ-GLAS Działdowo - wiodący producent opakowań kosmetycznych (fot. materiał partnera)

Rosnące zanieczyszczenie środowiska wpływa na zmianę przyzwyczajeń Europejczyków, co pokazało ogólnoeuropejskie badanie zlecone przez „Friends of Glass”. Aż 78 proc. respondentów z dwunastu krajów Unii zmieniło swoje nawyki pod wpływem debat społecznych dotyczących śmieci wyrzucanych do rzek, mórz i oceanów. W Polsce połowa ankietowanych zwraca uwagę na proekologiczne podejście firm, których produktów używają.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Realizacja ogromnej inwestycji w HEINZ-GLAS Działdowo — wiodącego producenta opakowań kosmetycznych — dobiegła końca. Od miesiąca produkcje odbywają się już w dwukrotnie większym piecu szklarskim. Ważnym elementem podejmowanych działań był ich proekologiczny aspekt. Na terenie zakładu został zainstalowany pierwszy w Polsce filtr świeczkowy kompaktowo redukujący emisje tlenku azotu (NOx), dwutlenku siarki (SO2) oraz pyłów powstających podczas procesu topienia szkła. Okazała gabarytowo instalacja pozwoli na zredukowanie wydzielania wspomnianych gazów i pyłów do poziomów zdecydowanie niższych niż obecnie wymagane przez normy europejskie określone przez BAT dla przemysłu szklarskiego.

Jest to kolejna inicjatywa grupy HEINZ-GLAS w ramach dążeń do nieustannego zmniejszania wykorzystania zasobów, takich jak energia czy woda oraz redukcja emisji gazów i pyłów do atmosfery. W HEINZ-GLAS środowisko jest traktowane jako cenne dobro, które należy chronić zgodnie z najlepszą wiedzą i pełnym przekonaniem.

Zapraszamy do współpracy!

HEINZ-GLAS Działdowo Sp. z o.o.
Ul. Wł. Jagiełły 40, 13-200 Działdowo
+48 23 697 01 00
sales.poland@heinz-glas.com
www.heinz-glas.com

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony