REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

Spersonalizowane piękno musi być integracyjne i dalekosiężne, z technologią, która zapewni niezrównaną precyzję, przy jednoczesnym zachowaniu zrównoważonego rozwoju na pierwszym planie - mówi szef Inkubatora Technologicznego L'Oréal na łamach Cosmetics Design Europe.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule
L'Oréal koncentruje swoje wysiłki w zakresie innowacji technologicznych na tych trzech filarach, ponieważ przyszłość spersonalizowanego piękna musi dotrzeć do milionów

L'Oréal koncentruje swoje wysiłki w zakresie innowacji technologicznych na tych trzech filarach, ponieważ przyszłość spersonalizowanego piękna musi dotrzeć do milionów (fot. Adobe)

W tym roku L'Oréal znalazł się w centrum uwagi technologii kosmetycznej, prezentując swoje spersonalizowane urządzenie kosmetyczne Perso. Urządzenie to, zaprojektowane do tworzenia ekskluzywnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb receptur szminek i produktów do pielęgnacji skóry w domu w oparciu o indywidualne potrzeby kosmetyczne, ma zostać uruchomione beta w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Niedawno  gigant kosmetyczny ujawnił również, że zamierza wprowadzić cyfrową wersję technologii wyszukiwania odcienia podkładu, aby udostępnić tę spersonalizowaną ofertę większej liczbie konsumentów na całym świecie. 

Guive Balooch, szef Inkubatora Technologicznego L'Oréal opowiedział w rozmowie z portalem jakie kluczowe aspekty branża powinna dokładnie rozważyć przy przyszłych innowacjach technologicznych. Jego zdaniem domowe urządzenia do mieszania i dozowania oraz cyfrowa pielęgnacja skóry i analiza makijażu stanowią ważną część przyszłości spersonalizowanej urody.

W rozmowie z Cosmetics Design Europe stwierdził, że stworzenie podkładu, który odpowiadałby niezwykle zróżnicowanym odcieniom skóry wśród konsumentów, było złożone, ponieważ wymagało bardzo dokładnego pomiaru odcienia skóry.

Zespół Inkubatora zaprojektował opatentowaną technologię wyszukiwania odcienia podkładu i towarzyszący mu algorytm, który dokonywał precyzyjnych pomiarów karnacji skóry, aby stworzyć unikalne, dokładnie dopasowane mieszanki podkładów. I tak Le Teint Particulier może dostosować mieszanki podkładów pod względem odcienia, stopnia krycia i rodzaju skóry, dopasowując 8000 odcieni skóry do 72000 różnych formuł.

Z kolei w przypadku produktów do pielęgnacji skóry najważniejszym aspektem była skuteczność i wydajność, więc w ramach Skinceuticals opracowano D.O.S.E - usługę sklepową, w której formułowano spersonalizowane serum zaprojektowane w celu rozwiązania wyjątkowych problemów skóry. 

Jak podkreśla ekspert, L'Oréal głęboko wierzy w ideę precyzyjnego piękna, która ma kluczowe znaczenie w przyszłości personalizacji. Zdaniem Guive'a Baloocha, precyzyjne piękno polega na tym, że możemy wykorzystać technologię, aby osiągnąć rezultaty, których nie da się osiągnąć bez jej włączenia do oferty.

Co ważne, jeśli te precyzyjne technologie, aplikacje lub urządzenia zostały zaprojektowane we właściwy sposób,  to będą mogły ewoluować zgodnie ze zmianami na przestrzeni czasu w potrzebach lub pragnieniach konsumentów.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony