REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

13 lutego 2020, 16:35Kosmetyki z końskiego łożyska, zdaniem Bretta Langana z marki Ne, mają większe szanse w Azji niż w Europie

Kosmetyki z końskiego łożyska, zdaniem Bretta Langana z marki Ne, mają większe szanse w Azji niż w Europie (fot. Adobe)

Australijska marka produktów do pielęgnacji skóry Né chce umocnić swoją pozycję na rynku produktów do pielęgnacji skóry premium dzięki aktywnemu składnikowi pochodzącemu z końskiego łożyska - informuje cosmeticsdesign-asia.com.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Né to wysokiej jakości marka produktów do pielęgnacji skóry została założona około 18 miesięcy temu przez Bretta Langana, który miał wcześniejsze doświadczenie w dziedzinie medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem terapii komórkami macierzystymi. Podczas gdy kosmetyki pochodzące z ludzkiego łożyska są dostępne na rynku od wielu lat, przedsiębiorca jest głęboko przekonany, że łożysko koni jest najlepszym składnikiem do pielęgnacji skóry.

- Łożysko konia składa się z 450 białek z 10 różnymi kolagenami i naturalnym kwasem hialuronowym. Zawiera również bogate źródło naturalnego kwasu glutaminowego. To najlepsza rzecz do regeneracji skóry - tłumaczy na łamach cosmeticsdesign-asia.com.

Wyjaśnił, że kwas glutaminowy jest lepszy od kwasu hialuronowego, ponieważ jest czystym humektantem skóry, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który można znaleźć w całym ciele, w tym w oczach, płucach i stawach. Obecnie nie ma zbyt wielu produktów z kwasem glutaminowym, ale za 10 lat kwas glutaminowy stanie się nowym kwasem hialuronowym, podkreśla przedsiębiorca, utrzymując, że produkty takie zostały niezależnie przetestowane. Stwierdzono, że taki kosmetyk poprawia nawilżenie skóry nawet o 60 proc. w ciągu 30 minut i zmniejsza widoczność drobnych linii o 40 proc. po 28 dniach.

Firma pozyskuje łożysko koni wyłącznie od australijskich rasowych koni wyścigowych, aby zapewnić sobie najlepszą jakość łożyska. W ich pozyskaniu pomagają pielęgniarki i lekarze, którzy po porodzie wkładają łożysko do torby i zamrażają. Dostajemy świeże łożysko, a nie liofilizowane, a więc cały kwas glutaminowy, kwas hialuronowy i kolageny - wyjaśnia Langan.

Przedsiębiorca oszacował, że wiosną firma zebrała łożyska z około 10 000 porodów koni. Każde łożysko waży około ośmiu kilogramów, około 10 razy więcej niż łożysko ludzkie. Brett Langan podkreślił, że w trakcie tego procesu zwierzęta nie są krzywdzone, a łożysko jest zwykle wyrzucane jako odpad medyczny. 

Firma jest otwarta na ekspansję produktów z końskiego łożyska na każdy rynek, który wykaże zainteresowanie. Jest jednak szczególnie zainteresowany Chinami, w których szuka dystrybutora. W opinii biznesmena Azja jest „właściwym miejscem” dla marki, ponieważ łożysko końskie jest szerzej akceptowane w krajach takich jak Japonia i Korea.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony