REKLAMATestowane przez WK

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Laboratorium firmy Henkel w Stąporkowie

Laboratorium firmy Henkel w Stąporkowie (fot. materiały prasowe )

Henkel chce być bardziej innowacyjny. W tym celu tworzy nowe wewnętrzne struktury, które mają pełnić rolę inkubatorów pomysłów w sektorach Beauty Care oraz Laundry & Home Care.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Zadaniem tych wewnętrznych struktur jest przewidywanie trendów, identyfikacja nowych modeli biznesowych i usług oraz opracowywanie na ich podstawie nowych koncepcji. Henkel spodziewa się, że przyniesie to korzyści w globalnej konkurencji.

W branży kosmetycznej zadanie to przejmuje „Fritz Beauty Lab”, którego nazwa pochodzi od założyciela firmy Fritza Henkla. Laboratorium ma identyfikować nisze z potencjałem wzrostu i niezajęte obszary, w których warto umiejscowić nowe marki. Strategia działań obejmuje też szybki rozwój prototypów, które będą testowane bezpośrednio na rynku. Henkel zamierza wykorzystywać handel elektroniczny i platformy internetowe. Pierwszym produktem, który wszedł na rynek według tego wzorca (choć jeszcze przed powstaiem całęj koncepcji) był nowy szampon Schauma, który został wprowadzony w zeszłym roku jako produkt „bez dodatków”.

– Nasze otoczenie rynkowe staje się coraz bardziej konkurencyjne i destrukcyjne, a tempo innowacji znacznie wzrosło – mówi Jens-Martin Schwärzler, członek zarządu Henkla odpowiedzialny za dział Beauty Care. – Aby sprostać temu zadaniu, musimy bardzo wcześnie przewidywać trendy, identyfikować nowe modele biznesowe i szybko wprowadzać innowacje. Dlatego stworzyliśmy własny inkubator „Fritz Beauty Lab” – dodaje.

Think tank numer dwa to Love Nature GmbH. W nim mają być rozwijane innowacje i koncepcje z jednostki biznesowej Laundry & Home Care. Oprócz detergentów i środków czyszczących obejmuje to również nowe technologie, które wykraczają poza podstawową działalność. Henkel będzie się tutaj wspierał nie tylko własną wiedzą, ale oprze się także na współpracy z konsumentami oraz osobami mającymi wpływ na zrównoważony rozwój i z ekspertami. Już są pierwsze owoce tej współpracy, którymi jest nowa marka detergentów, środków do zmywania naczyń i środków czyszczących.

Zrównoważony rozwój to centralny filar naszej strategii innowacji – mówi Bruno Piacenza, członek zarządu odpowiedzialny za dział Laundry & Home Care.  – Dzięki Love Nature idziemy o krok dalej, aby opracowywać zrównoważone innowacje, które podejmują przyjazne dla środowiska rozwiązania. Ważne jest to, by korzystanie z nich było przyjemnością, a nie wyrzeczeniem.

Start-upy Henkla wpisują się w ogólną strategię innowacyjną grupy, która obejmuje również wykorzystanie danych i narzędzi cyfrowych, a także otwartość i crowdsourcing pomysłów. Ponadto Henkel angażuje się w zwiększanie inwestycji w reklamę, cyfryzację i IT.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony