PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

MARKI

TRENDY

 

9 listopada 2020, 18:36inia Vuokkoset 100% BIO to pierwsze na świecie podpaski, które posiadają certyfikat EU Ecolabel

inia Vuokkoset 100% BIO to pierwsze na świecie podpaski, które posiadają certyfikat EU Ecolabel (fot.materiały prasowe)

Higiena intymna wcale nie musi generować ton odpadów, które na wysypiskach spędzą tysiące lat, zanim ulegną rozkładowi. Fińska marka Vuokkoset, tworząca swoje produkty w zgodzie z naturą i z najwyższym poszanowaniem środowiska, udowadnia, że jest to możliwe. Kompostowalność, zrównoważona produkcja, korzystanie surowców pochodzących z certyfikowanych upraw, konkurencyjne ceny... to tylko niewielka część tego, czym mogą pochwalić, w odniesieniu o marki, jej twórcy. Vuokkoset to zdrowe relacje...

… z naturą

Linia Vuokkoset 100% BIO to pierwsze na świecie podpaski, które posiadają certyfikat EU Ecolabel. Ten znak informuje nas, że produkt spełnia standardy określone przez niezależną organizację, która go przyznaje. EU Ecolabel to certyfikat określający, w jakim stopniu produkty są przyjazne dla środowiska naturalnego. Każda marka, która stara się o niego musi spełnić restrykcyjne normy zarówno jeśli chodzi o pochodzenie surowców jak i sam proces produkcyjny. Dla przykładu, jeśli do produkcji podpasek i wkładek Vuokkoset jest stosowana bawełna, musi to być bawełna organiczna. Ponadto substancje chemiczne, które są używane w procesie produkcji, nie mogą negatywnie wpływać na środowisko oraz muszą być bezpieczne dla użytkownika.

… z innymi kobietami

Oprócz wysokiej jakości produktów do higieny intymnej, marka Vuokkoset to również ważne w dzisiejszych czasach przesłanie, że mimo iż kobiety różnią się od siebie, łączy je wspólne doświadczenie. W końcu miesiączka jest czymś naturalnym, a nie powodem do wstydu. Szczególnie dziewczynki, które zaczynają miesiączkować, bardzo często potrzebują wsparcia i edukacji w tym zakresie. Dorosłe już obecnie Sanna i Riikka - córki właściciela marki Vuokkoset, wspominają, jak wyglądała higiena intymna, kiedy one były dziewczynkami, które wchodziły w okres dojrzewania. Pamiętają grube, sztywne i niewygodne podpaski, których tak bardzo nie lubiły używać. Obecnie to właśnie one odpowiadają za markę Vuokkoset i traktują to jako szansę, aby wesprzeć i dodać otuchy młodym dziewczynkom w tym trudnym dla nich czasie. Stąd pomysł na kampanię #siostrzeństwo, którą marka realizuje w swoich kanałach komunikacji.

… z własnym ciałem

Wszystkie produkty wchodzące w skład linii 100% BIO zostały wykonane z nieprzetworzonych naturalnych surowców, a przy tym gwarantują skuteczność i chłonność w czasie miesiączki. Materiał, który ma kontakt ze skórą to w 100% miękka, certyfikowana bawełna organiczna, która pozwala skórze oddychać. Chłonne wnętrze zostało wykonane z celulozy pochodzącej z odnawialnych, certyfikowanych fińskich lasów, a do jego wybielania nie użyto chloru. To bardzo istotne w kontekście produktów, które mają kontakt z delikatną skórą okolic intymnych. Całość, łącznie z warstwą klejącą, paskiem zabezpieczającym i pojedynczymi owijkami, jest biodegradowalna i kompostowalna

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony