StoryEditor
Producenci
09.11.2020 00:00

Vuokkoset, czyli higiena intymna bez negatywnego wpływu na środowisko

Higiena intymna wcale nie musi generować ton odpadów, które na wysypiskach spędzą tysiące lat, zanim ulegną rozkładowi. Fińska marka Vuokkoset, tworząca swoje produkty w zgodzie z naturą i z najwyższym poszanowaniem środowiska, udowadnia, że jest to możliwe. Kompostowalność, zrównoważona produkcja, korzystanie surowców pochodzących z certyfikowanych upraw, konkurencyjne ceny... to tylko niewielka część tego, czym mogą pochwalić, w odniesieniu o marki, jej twórcy. Vuokkoset to zdrowe relacje...

… z naturą

Linia Vuokkoset 100% BIO to pierwsze na świecie podpaski, które posiadają certyfikat EU Ecolabel. Ten znak informuje nas, że produkt spełnia standardy określone przez niezależną organizację, która go przyznaje. EU Ecolabel to certyfikat określający, w jakim stopniu produkty są przyjazne dla środowiska naturalnego. Każda marka, która stara się o niego musi spełnić restrykcyjne normy zarówno jeśli chodzi o pochodzenie surowców jak i sam proces produkcyjny. Dla przykładu, jeśli do produkcji podpasek i wkładek Vuokkoset jest stosowana bawełna, musi to być bawełna organiczna. Ponadto substancje chemiczne, które są używane w procesie produkcji, nie mogą negatywnie wpływać na środowisko oraz muszą być bezpieczne dla użytkownika.

… z innymi kobietami

Oprócz wysokiej jakości produktów do higieny intymnej, marka Vuokkoset to również ważne w dzisiejszych czasach przesłanie, że mimo iż kobiety różnią się od siebie, łączy je wspólne doświadczenie. W końcu miesiączka jest czymś naturalnym, a nie powodem do wstydu. Szczególnie dziewczynki, które zaczynają miesiączkować, bardzo często potrzebują wsparcia i edukacji w tym zakresie. Dorosłe już obecnie Sanna i Riikka - córki właściciela marki Vuokkoset, wspominają, jak wyglądała higiena intymna, kiedy one były dziewczynkami, które wchodziły w okres dojrzewania. Pamiętają grube, sztywne i niewygodne podpaski, których tak bardzo nie lubiły używać. Obecnie to właśnie one odpowiadają za markę Vuokkoset i traktują to jako szansę, aby wesprzeć i dodać otuchy młodym dziewczynkom w tym trudnym dla nich czasie. Stąd pomysł na kampanię #siostrzeństwo, którą marka realizuje w swoich kanałach komunikacji.

… z własnym ciałem

Wszystkie produkty wchodzące w skład linii 100% BIO zostały wykonane z nieprzetworzonych naturalnych surowców, a przy tym gwarantują skuteczność i chłonność w czasie miesiączki. Materiał, który ma kontakt ze skórą to w 100% miękka, certyfikowana bawełna organiczna, która pozwala skórze oddychać. Chłonne wnętrze zostało wykonane z celulozy pochodzącej z odnawialnych, certyfikowanych fińskich lasów, a do jego wybielania nie użyto chloru. To bardzo istotne w kontekście produktów, które mają kontakt z delikatną skórą okolic intymnych. Całość, łącznie z warstwą klejącą, paskiem zabezpieczającym i pojedynczymi owijkami, jest biodegradowalna i kompostowalna

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
03.07.2025 14:42
PZ Cussons odstępuje od sprzedaży marki St. Tropez
St. Tropez to marka produktów do samoopalania należąca do PZ Cussons.St. Tropez

W kwietniu 2024 r. Grupa PZ Cussons ogłosiła zamiar sprzedaży marki St. Tropez i rozpoczęła szeroki proces aukcyjny, który przyciągnął „liczne oferty”. Decyzja zapadła w momencie, gdy segment Beauty notował spadek wycen, a przychody spółki w USA w roku obrotowym FY25 malały. Mimo szczegółowej analizy propozycji zarząd ostatecznie postanowił markę zatrzymać i nadać jej nowy kierunek rozwoju.

Kluczowym elementem nowej strategii jest powołanie dedykowanego zespołu, którego rezultaty będą mierzone trzema wskaźnikami: skutecznością działań handlowych (w tym aktywności cyfrowych), tempem wdrażania innowacji oraz odświeżeniem wizerunku St. Tropez. Ma to pozwolić na lepsze wykorzystanie potencjału marki w międzynarodowym portfolio PZ Cussons.

Istotnym krokiem będzie również partnerstwo z amerykańską firmą The Emerson Group. Emerson przejmie obsługę kluczowych sieci detalicznych w USA, oferując zarządzanie klientem, logistykę i wsparcie marketingowe. Model ten ma zniwelować problem „niedoskalowanego” biznesu PZ Cussons w Stanach Zjednoczonych i ponownie wprowadzić markę na ścieżkę wzrostu dzięki połączeniu zasięgu dystrybucyjnego Emersona i kapitału marki St. Tropez.

Ze względu na ostatnie wyniki St. Tropez (marka wypracowała 7,5 mln funtów skorygowanego zysku operacyjnego w FY25) Grupa spodziewa się ujęcia odpisu aktualizującego o charakterze niepieniężnym, który zostanie zaprezentowany w wynikach za FY25 we wrześniu 2025 r. Szczegółowy plan dalszego rozwoju marki ma zostać przedstawiony również we wrześniu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. lipiec 2025 00:04