REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner główny 12-24.04.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

HANDEL

KORONAWIRUS

 

7 kwietnia 2021, 11:35wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Ogólnokrajowe obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zostały przedłużone do co najmniej 18 kwietnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej ogłosił, że obecna liczba zachorowań nie pozwala na zniesienie ograniczeń wraz z końcem wcześniej ustalonego lockdownu, czyli w dniu 9 kwietnia.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

– Efekty zachowań społecznych podczas świąt wielkanocnych poznamy w przyszłym tygodniu, dlatego obostrzenia, które w tej chwili obowiązują, zostają przedłużone o okres ponad tygodnia. Chcemy, żeby objęły także kolejny weekend – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas środowej konferencji.

Dodał, że kolejne decyzje w temacie obostrzeń zostaną podjęte w przyszłym tygodniu.

Decyzja rządu o przedłużeniu restrykcji oznacza, że punkty usługowe i większość  sklepów w centrach i parkach handlowych w dalszym ciągu pozostają zamknięte. To samo dotyczy branży beauty - wszystkich salonów kosmetycznych i zakładów fryzjerskich.

Natomiast w sklepach, które mogą pozostać otwarte, czyi m.in. w drogeriach i aptekach, w dalszym ciągu będą obowiązywać rygorystyczne limity klientów. W placówkach o powierzchni powyżej 100 mkw. będzie mogła przebywać jedna osoba na 20 mkw. powierzchni. W mniejszych limit to 1 osoba na 15 mkw.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu kolejnych 14,9 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób. Od początku pandemii w Polsce stwierdzono już ponad 2,47 mln przypadków zakażeń koronawirusem i ponad 55,7 tys. zgonów covidowych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony