REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

 

21 stycznia 2022, 08:37wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marka Persil sfinansowała wyposażenie pralni w sprzęt potrzebny do prania na skalę przemysłową – pralnice, suszarki, magiel – oraz przekazała roczny zapas środków piorących

Marka Persil sfinansowała wyposażenie pralni w sprzęt potrzebny do prania na skalę przemysłową – pralnice, suszarki, magiel – oraz przekazała roczny zapas środków piorących (fot. materiały prasowe )

Marka Persil, należąca do firmy Henkel, zainicjowała otwarcie we Wrocławiu kolejnej Pralni Społecznie Odpowiedzialnej oraz pomaga ośrodkom pomocy dla samotnych mam.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Marka Persil, należąca do firmy Henkel, wspiera szereg organizacji społecznych na całym świecie. W ubiegłym roku w Gdańsku uruchomiła Pralnię Społecznie Odpowiedzialną, oferując pomoc osobom w kryzysie bezdomności. W tym roku rozszerza swoją pomoc, otwierając kolejną pralnię, tym razem we Wrocławiu. Projekt jest realizowany razem z partnerami pozarządowymi: Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta, Fundacją Społecznie Bezpieczni i Stowarzyszeniem Pomocy „Akson”.

Marka zakupiła cały niezbędny sprzęt potrzebny do wyposażenia pralni oraz przekazała roczny zapas środków piorących. Pralnia jest dostosowana do świadczenia usług nie tylko osobom potrzebującym, żyjącym na co dzień na ulicy, ale także kilkuset podopiecznym schronisk i noclegowni. Pralnia Społecznie Odpowiedzialna we Wrocławiu rozpoczyna swoją działalność 20 stycznia.

Pomieszczenia pralni mieszczą się na terenie Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Małachowskiego 15. Marka Persil sfinansowała wyposażenie pralni w sprzęt potrzebny do prania na skalę przemysłową – pralnice, suszarki, magiel. Przedsięwzięcie będzie na co dzień zarządzane przez Fundację Społecznie Bezpieczni, na zasadach ekonomii społecznej. W pralni zatrudnienie znajdą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Dodatkowo w tym roku marka Persil – w ramach walki o prawo do czystych ubrań dla każdego – poszerza zakres niesionego we Wrocławiu wsparcia o grupę samotnych mam z dziećmi. W tym celu nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy „Akson”, które pomaga kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzi we Wrocławiu dwa ośrodki: Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 31 oraz Schronisku dla Kobiet przy ul. Glinianej 28/30.

W ramach współpracy marka Persil zakupiła dla obu tych placówek specjalistyczne pralnice, z których na co dzień będzie korzystać około 100 podopiecznych Stowarzyszenia. Dodatkowo marka przekazała także wszystkim partnerom pozarządowym niemal 5 ton środków piorących. Wystarczy ich na kolejny rok prania w Gdańsku oraz we Wrocławiu.

Uruchomienie wrocławskiej Pralni Społecznie Odpowiedzialnej wpisuje się w szerszą strategię zaangażowania społecznego firmy Henkel Polska w walkę w pandemią. W ramach dotychczasowej pomocy przekazano produkty kosmetyczne i detergentowe m.in. marek Persil, E, Clin, Somat, Bref, Silan, Perwoll, Pur o łącznej wartości blisko pół miliona złotych, które wsparły pracę szpitali w Warszawie, Wołominie, Poznaniu, Krakowie, Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu i innych miastach.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony