REKLAMATestowane przez WK

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Platynowe wyróżnienie w rankingu Eco Vadis plasuje markę Kneipp wśród 1 proc. najlepiej ocenionych firm pod kątem zrównoważonego rozwoju oraz 2 proc. firm z branży kosmetycznej i środków higieny osobistej

Platynowe wyróżnienie w rankingu Eco Vadis plasuje markę Kneipp wśród 1 proc. najlepiej ocenionych firm pod kątem zrównoważonego rozwoju oraz 2 proc. firm z branży kosmetycznej i środków higieny osobistej (fot. materiały prasowe )

Marka Kneipp otrzymała platynowe wyróżnienie w rankingu zrównoważonego rozwoju EcoVadis. Uzyskała 75 punktów na 100 możliwych.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Firma Kneipp, producent naturalnych kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji ciała, za swoje zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju otrzymała platynowe wyróżnienie w rankingu Eco Vadis. Wynik ten plasuje markę Kneipp wśród 1 proc. najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis i 2 proc. firm z branży kosmetycznej i środków higieny osobistej.

– Cieszymy się, że otrzymaliśmy potwierdzenie naszych osiągnięć w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, oznacza on bowiem odpowiedzialność – a firma, która nie bierze odpowiedzialności, nie ma przyszłości. Nagroda w rankingu Eco Vadis pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze. Naszym celem jest dalszy rozwój i mamy nadzieję, że dzięki temu poprawimy również nasz wynik w przyszłym roku – skomentował Alexander C. Schmidt, dyrektor generalny Grupy Kneipp.

Ranking EcoVadis bada praktyki środowiskowe i społeczne w ramach łańcuchów dostaw firm. Ocenia 21 wskaźników w obszarach środowiska, pracy i praw człowieka, etyki i zrównoważonych zamówień. Firma Kneipp w obszarach środowiska i etyki uzyskała 80 punktów na 100 możliwych.

75 proc. opakowań produktów marki Kneipp nadaje się do recyklingu, a firma dąży do osiągnięcia wyniku 100 proc. Ponadto Kneipp pracuje nad zastąpieniem wszystkich plastikowych opakowań plastikiem pochodzącym z recyklingu, a także coraz częściej stosuje zrównoważone alternatywy, takie jak biomateriały opakowaniowe, takie jak korek lub mieszanka papieru.

Ponadto firma jest neutralna dla klimatu we wszystkich swoich lokalizacjach na całym świecie (zarówno fabrykach, jak i biurach). Aktywnie działa na rzecz kompensacji emisji CO₂. Od 2010 roku Kneipp pozyskuje energię elektryczną wyłącznie z elektrowni wodnych. Deklarowanym celem jest lokalna neutralność klimatyczna poprzez redukcję emisji CO2.

Kosmetyki marki Kneipp są dostępne w drogeriach stacjonarnych Hebe, Rossmann, Super-Pharm oraz online w perfumerii Douglas i aptekach DOZ, Melissa i Olmed.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony