PRODUCENCI I MARKI

MARKI

 

23 czerwca 2022, 10:50Z dokumentów złożonych w sądzie wynika, że Rhode NYC twierdzi, że nazwa marki Bieber jest zbyt zbliżona do jej własnej.

Z dokumentów złożonych w sądzie wynika, że Rhode NYC twierdzi, że nazwa marki Bieber jest zbyt zbliżona do jej własnej. (fot. mat. Rhode)

W zeszłym tygodniu Hailey Bieber wprowadziła na rynek swoją linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Rhode. Jednak już złożono pozew przeciwko niej o naruszenie znaku towarowego. Złożyła go firma odzieżowa Rhode NYC, która twierdzi, że znak towarowy użyty przez Bieber jest zbyt zbliżony do ich marki – piszą o tym zagraniczne media w tym portal Global Cosmetics News.

Rhode NYC złożyła pozew o naruszenie znaku towarowego przeciwko nowej linii produktów do pielęgnacji skóry Hailey Bieber, Rhode.

Z dokumentów złożonych w sądzie wynika, że Rhode NYC twierdzi, że nazwa marki Bieber jest zbyt zbliżona do jej własnej. Firma twierdzi również, że celebrytka próbował odkupić ich znak towarowy, ale firma odrzuciła tę propozycję. Obecnie logo marki należącej do gwiazdy wygląda podobnie do projektu Rhode NYC.

Rhode NYC wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że Hailey mogła wybrać dowolne logo i markę dla swojej nowej linii produktów do pielęgnacji skóry.

My naszą markę „Rhode” zbudowaliśmy. Dlatego nie sprzedaliśmy jej naszej marki, kiedy zapytała o to cztery lata temu, i dlatego teraz prosimy ją o zmianę marki swojej linii produktów do pielęgnacji skóry. Używanie naszego znaku szkodzi naszej firmie, naszym pracownikom, naszym klientom i naszym partnerom biznesowym – czytamy w oświadczeniu.

To nie jedyny kłopot ze znakiem towarowym, do jakiego doszło po wprowadzeniu nowej linii kosmetycznej Hailey Bieber. Zaraz po rozpoczęciu sprzedaży, 15 czerwca zdezorientowani fani Hailey Bieber zaczęli kupować produkty innej marki Rhodes Skincare. To założona w 2004 roku przez 75-letnią przedsiębiorcę Annabel Rhodes i jej siostrę Penny, brytyjska marka kosmetyków naturalnych, która specjalizuje się w technologii komórek roślinnych.

Ostatnio podobne kłopoty miała również Kim Kardashian, której nowa linia produktów do pielęgnacji skóry Kim Kardashian SKKN, znalazła się pod ostrzałem w mediach społecznościowych ze względu na podobieństwa do „czarnych” marek SKN by LH i SKKN+.

Przeczytaj również: Kolejna amerykańska gwiazda z własną marką kosmetyczną

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony