REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

SUROWCE

 

29 listopada 2021, 08:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
P&G wycofuje niektóre produkty

P&G wycofuje niektóre produkty (fot. Shutterstock)

Procter & Gamble wycofała się z produkcji niektórych antyperspirantów w aerozolu Old Spice i Secret po wykryciu rakotwórczego benzenu. Firma zrobiła to dobrowolnie. Sytuacja dotyczy rynku amerykańskiego.

Gigant środków higieny osobistej wycofał aerozole, których ważność wygasa do września 2023 roku. Wycofanie produktu jest wynikiem przeglądu przeprowadzonego przez niezależne laboratorium Valisure, które na początku tego miesiąca wykryło benzen w produktach. Laboratorium przetestowało 108 partii antyperspirantów i dezodorantów w sprayu, wykrywając benzen w 59 partiach. Valisure następnie zwrócił się do FDA z prośbą o wycofanie.

Firma Procter & Gamble powiadomiła swoich sprzedawców o konieczności usunięcia produktów z półek. Old Spice and Secret zaoferuje również zwrot kosztów konsumentom, którzy kupili produkty, których dotyczy wycofanie. Konsumenci powinni zaprzestać używania i odpowiednio wyrzucić produkty w aerozolu, których to dotyczy.

Przeczytaj również: Procter & Gamble przejmuje kolejną markę kosmetyczną

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony