PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

21 stycznia 2022, 12:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Procter & Gamble podniosła swoje prognozy dotyczące roku 2022.

Procter & Gamble podniosła swoje prognozy dotyczące roku 2022. (fot. Shutterstock)

Firma Procter & Gamble podniosła swoje prognozy dotyczące roku 2022. Sprzedaż netto firmy w drugim kwartale roku podatkowego 2022 (wrzesień-październik 20221) wyniesie 21,0 mld USD, co stanowi wzrost o 6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Sprzedaż produktów kosmetycznych wzrosła o 2 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Sprzedaż organiczna produktów do pielęgnacji skóry i produktów do pielęgnacji ciała wzrosła w tempie jednocyfrowym, napędzana wzrostem wolumenu produktów higieny osobistej spowodowanym innowacjami, wzrostem rynku i cenami.

Pielęgnacja włosów wzrosła jednocyfrowo, głównie z powodu wyższych cen. Firma niedawno przejęła prestiżową markę do pielęgnacji włosów Ouai. Przeczytaj o tym tutaj: Procter & Gamble przejmuje markę Ouai

Sprzedaż organiczna segmentu pielęgnacji wzrosła o 5 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.  Z kolei produkty do golenia odnotowały jednocyfrowy wzrost, głównie ze względu na wzrost wolumenu.

Dział środków higieny osobistej był pod wpływem intensywnego sezonu przeziębień i grypy i dlatego wzrósł o 20 procent. Marki produktów do higieny jamy ustnej wzmocniły się podwyżkami cen.

Sprzedaż produktów ekologicznych w dziale pielęgnacyjnym urosła o 5 proc., podczas gdy produkty do pielęgnacji niemowląt, również zyskały 5 procent. Dział beauty P&G odnotował najmniejszą sprzedaż organiczną, wynoszącą zaledwie 2 proc.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony