StoryEditor
Nasze projekty
03.07.2023 00:00

Testowane przez WK. Coloris Velvetic Plastry do depilacji z formułą Strong i mentolem

Wysokiej jakości plastry do depilacji woskiem wyróżniają się doskonałym wykonaniem i są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Istotne jest wykorzystanie wysokogatunkowych materiałów, które zapewniają skuteczną i bezpieczną depilację. Takie właśnie materiały i składniki wykorzystano przy produkcji nowego produktu marki Velvetic — plastrów do depilacji z mentolem i formułą Strong.

Dobre plastry do depilacji woskiem charakteryzują się wysoką dbałością wykonania i są wyprodukowane z materiałów o doskonałej jakości. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów jest kluczowe, aby zapewnić skuteczną i bezpieczną depilację.

Przede wszystkim, dobre plastry są wykonane z wytrzymałego materiału, który nie pęka ani rozrywa się podczas użytkowania. To oznacza, że można je aplikować na skórę i mocno docisnąć, aby zapewnić maksymalną przyczepność do włosków. Wytrzymałe plastry są także bardziej odporne na rozerwanie podczas usuwania, co minimalizuje ryzyko pozostawienia resztek wosku na skórze.

Kolejną istotną cechą jest elastyczność materiału. Dobre plastry są wykonane z miękkiego i elastycznego materiału, który doskonale dopasowuje się do konturów ciała. To umożliwia precyzyjne nakładanie plastra na wybrane miejsce, niezależnie od kształtu czy zakrzywienia skóry. Elastyczność materiału pozwala również na komfortowe i bezbolesne zdjęcie plastra, minimalizując ryzyko podrażnień.
 

Velvetic plastry do depilacji z formułą Strong

Dodatkowo, dobre plastry do depilacji woskiem są zaprojektowane tak, aby nie powodować podrażnień skóry. Wykorzystuje się hipoalergiczne materiały, które są delikatne nawet dla wrażliwej skóry. Unika się używania substancji drażniących, takich jak parabeny czy sztuczne barwniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienia. Dzięki temu plastry są bezpieczne w użyciu i mogą być stosowane przez osoby o różnym typie skóry.

Ważne jest również, aby dobre plastry do depilacji woskiem były łatwe w użyciu. Miękki i elastyczny materiał ułatwia precyzyjne rozłożenie plastra na skórze, zapewniając dobrą przyczepność do włosków. Ponadto prosty system aplikacji i usuwania sprawia, że proces depilacji jest szybki i wygodny. Dobre plastry nie pozostawiają resztek wosku na skórze i można je łatwo usunąć bezboleśnie.

Podsumowując, dobre plastry do depilacji woskiem są wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego i elastycznego materiału, który nie powoduje podrażnień skóry. Zapewniają łatwe i precyzyjne aplikowanie oraz usuwanie, minimalizując ryzyko podrażnień. Dzięki nim depilacja staje się bardziej skuteczna i komfortowa.

Plastry do depilacji Velvetic spełniają wszystkie te warunki. Są oparte na formule Strong, która gwarantuje niezwykle skuteczną, precyzyjną i długotrwałą depilację. Zostały one specjalnie stworzone z myślą o osobach o wrażliwej skórze, dlatego nie zawierają barwników ani kompozycji zapachowych, które mogą powodować podrażnienia. Regularne korzystanie z tych plastrów pozwoli zauważyć, że odstępy między depilacjami mogą się wydłużyć nawet do 6 tygodni, a odrastające włoski będą słabsze. Ponadto, produkt został wzbogacony chłodzącą formułą z mentolem, która zapewni uczucie komfortu i ukojenia nawet dla najbardziej delikatnej skóry.

Mentol i efekt chłodzenia

Dlaczego właśnie mentol znalazł zastosowanie w plastrach Velvetic? Mentol jest organicznym związkiem chemicznym, który często używany jest w produktach kosmetycznych, farmaceutycznych i spożywczych ze względu na swoje właściwości chłodzące. Wpływ mentolu na skórę jest efektem interakcji między tym związkiem a receptorami zimna na naszych komórkach nerwowych.

Głównym mechanizmem, dzięki któremu mentol powoduje uczucie chłodzenia na skórze, jest jego wpływ na receptory TRPM8 (transient receptor potential melastatin 8). Receptory te są kanałami jonowymi obecnymi na komórkach nerwowych odpowiedzialnych za odczuwanie temperatury. Receptory TRPM8 są szczególnie wrażliwe na niskie temperatury, a także na obecność mentolu.
 

Menthol Crystals

Kryształy mentolu: Miansari66, Public domain, via Wikimedia Commons

Kiedy mentol aplikowany jest na skórę, przenika przez warstwę naskórka i dociera do receptorów TRPM8. Mentol oddziałuje bezpośrednio na te receptory, powodując ich aktywację. W wyniku tego procesu, kanały TRPM8 otwierają się, co umożliwia napływ jonów wapnia do wnętrza komórki nerwowej.

Ten napływ jonów wapnia prowadzi do zmiany potencjału błonowego komórki nerwowej i inicjacji sygnału elektrycznego, który jest przekazywany do mózgu. Odczucie chłodzenia jest wynikiem interpretacji tego sygnału przez mózg jako reakcji na obniżenie temperatury.

Warto również wspomnieć, że mentol ma również działanie drażniące na receptory zimna, które nie są związane bezpośrednio z receptorami TRPM8. Oznacza to, że mentol może wpływać na inne ścieżki nerwowe związane z odczuwaniem chłodzenia.

W rezultacie aktywacji receptorów TRPM8 i innych receptorów zimna, odczuwamy uczucie chłodzenia na skórze po zastosowaniu produktów zawierających mentol. Ponadto, mentol ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, dlatego często stosowany jest w produktach łagodzących podrażnienia skóry i mięśni.

Dodatkowo, mentol ma także właściwość działania wazodylatacyjnego, co oznacza, że powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. To zwiększa przepływ krwi w obszarze, na którym został zastosowany mentol, co dodatkowo wzmacnia odczucie chłodzenia.

Efekt chłodzący mentolu jest subiektywnym odczuciem, które może różnić się w zależności od indywidualnej wrażliwości osoby. Odczucie chłodzenia jest tym intensywniejsze, im większe jest stężenie mentolu oraz im dłużej pozostaje na skórze. Dlatego produkty zawierające mentol, takie jak żele chłodzące czy gumy do żucia, są często stosowane w celu odświeżenia i złagodzenia uczucia dyskomfortu.

Dlaczego warto wybrać plastry do depilacji?

Depilacja włoskiem jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianych włosków na ciele. Jest to proces, który polega na wyrwaniu włosa z korzeniem za pomocą specjalnego wosku, który przykleja się do włosa i następnie zostaje gwałtownie odciągnięty. Choć depilacja woskiem jest zazwyczaj bolesna i czasochłonna, ma wiele zalet, w tym zdolność do zmniejszenia ilości odrastających włosków.

Proces depilacji włoskiem przyczynia się do osłabienia i zaniku mieszków włosowych. Kiedy wosk jest aplikowany i ściągany, usuwa on zarówno widoczny część włosa, jak i korzeń. Powtarzanie tego procesu regularnie może wpływać na osłabienie mieszka włosowego. W miarę osłabiania mieszka, włos staje się cieńszy i słabszy, co sprawia, że jest bardziej podatny na uszkodzenia i wypadanie. Odrastające włoski po depilacji zwykle pojawiają się po pewnym czasie, gdy mieszki włosowe zaczynają odbudowywać włosy. Jednak niektórzy ludzie zgłaszają, że po wielokrotnym stosowaniu depilacji włoskiem ich włoski stają się słabsze i rzadsze.

Depilacja włoskiem może również zmniejszać ilość odrastających włosków poprzez usunięcie ich razem z korzeniem. Gdy włos zostaje wyrwany w całości, nowy włos musi odrastać od podstawy, a nie od przyciętego końca. Ten proces odrastania zajmuje więcej czasu i może powodować, że nowe włosy stają się cieńsze i bardziej delikatne.

Kolejnym sposobem, w jaki depilacja włoskiem może zmniejszać ilość odrastających włosków, jest redukcja aktywności mieszka włosowego. Podczas depilacji włoskiem dochodzi do uszkodzenia naskórka i otaczających struktur, takich jak naczynia krwionośne. To może prowadzić do zmniejszenia aktywności mieszka włosowego i spowolnienia wzrostu włosa. Naturalny cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: anagenu (faza aktywnego wzrostu), katagenu (faza przejściowa) i telogenu (faza spoczynku). W zależności od fazy wzrostu, w jakiej znajduje się włos, może być bardziej lub mniej widoczny na skórze. Depilacja włoskiem może wpływać na synchronizację faz wzrostu włosów, co może powodować pozorne zmniejszenie ilości odrastających włosków.

Ważne jest jednak zauważyć, że depilacja włoskiem nie jest permanentnym rozwiązaniem i nie eliminuje włosków na zawsze. Mieszki włosowe mają zdolność do regeneracji i odrastania nowych włosów. Dlatego konieczne jest regularne powtarzanie depilacji w celu utrzymania gładkiej skóry.

Kombinacja chłodzącego efektu mentolu, doskonałej jakości włókniny, na której nałożony został wosk, właściwości przyczepne samego wosku i hipoalergiczny charakter całości powoduje, że warto przyjrzeć się plastrom Velvetic bliżej. Są nie tylko stosunkowo unikatowe w swojej kategorii, ale także bardzo efektywne. Jak bardzo? Zobaczcie na filmiku!

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Nasze projekty
15.07.2024 15:05
Testowane przez WK. Pusheen x AURA kolekcja kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji
Wiadomości Kosmetyczne
Witajcie w świecie, gdzie pielęgnacja ciała łączy się z urokiem kultowego kota Pusheen! Marka AURA, znana z innowacyjnych produktów kosmetycznych, zachęca do poznania wyjątkowej linii produktów do kąpieli i pielęgnacji Pusheen x AURA. Ta kolekcja to nie tylko doskonałe kosmetyki, ale także prawdziwa gratka dla fanów Pusheen – rozpoznawalnej na całym świecie postaci z Tumblra.

Produkty Pusheen x AURA wyróżniają się na rynku dzięki kilku kluczowym cechom. Przede wszystkim, kolekcja bazuje na kultowej licencji Pusheen – postaci kota, która jest rozpoznawalna na całym świecie i uwielbiana przez dzieci, nastolatków oraz dorosłych. Każdy produkt ma przyjemną, kuszącą konsystencję i zapach, który długo utrzymuje się na skórze. Wysoka jakość jest kolejnym atutem – produkty AURA są znane ze swojej doskonałej jakości, a kolekcja Pusheen nie jest wyjątkiem. Formuły są starannie opracowane, aby zapewnić maksymalną satysfakcję z użytkowania. Dodatkowo, kreatywny design opakowań z wizerunkiem Pusheen sprawia, że są one nie tylko praktyczne, ale także piękne, co stanowi ozdobę każdej łazienki. Kolejną zaletą jest idealna konsystencja produktów, które wystarczają na długo, co czyni je bardzo ekonomicznymi. Ale od początku...

...kim jest Pusheen?

Pusheen to uroczy, kreskówkowy kot, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi i zachowaniu, które w pełni oddają uroki codziennego życia. Stworzona przez Claire Belton i Andrew Duffa w 2010 roku postać Pusheen zadebiutowała na stronie internetowej jako bohaterka komiksów, szybko zdobywając serca internautów na całym świecie. Pusheen, z jej puszystym, szarym futerkiem, okrągłym ciałkiem i dużymi, wyrazistymi oczami, stała się symbolem ciepła, radości i beztroski. Komiksy z jej udziałem, przedstawiające codzienne, zabawne sytuacje, takie jak jedzenie ulubionych smakołyków, drzemki, czy zabawy z przyjaciółmi, od razu zyskały ogromną popularność, rozprzestrzeniając się po mediach społecznościowych. Dzięki swojej uniwersalnej i przyjaznej naturze, Pusheen stała się inspiracją dla szerokiej gamy produktów, od pluszowych zabawek, przez odzież, po akcesoria domowe, w tym również kosmetyki — nie dziwi zatem, że po wizerunek tej kotki sięgnęła AURA.

image
Chusteczki do rąk bez alkoholu, nawilżająca i oczyszczająca maska w płachcie Pusheen x Aura
Wiadomości Kosmetyczne

Kolekcja kosmetyków Pusheen x AURA

Kolekcja Pusheen x AURA to zestaw aż 12 unikalnych produktów, które zmienią każdą kąpiel i sesję pielęgnacji w magiczne doświadczenie. W jej skład wchodzą żele pod prysznic, w tym jeden “bąbelkowy”, który tworzy mnóstwo piany, idealny do relaksującej kąpieli. Kolekcja zawiera również pianki do kąpieli w dwóch wersjach: standardowej oraz o sztywnej konsystencji, umożliwiającej formowanie różnych kształtów, co sprawia, że każda kąpiel staje się kreatywną zabawą. Do tego dochodzą kule do kąpieli w kształcie francuskich makaroników, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także zapewniają relaksującą kąpiel. Wśród produktów znajdują się także trzy różne pomadki do ust, w tym jedna w uroczej obudowie w kształcie Pusheen, oraz scrub do ust, delikatnie złuszczający i nawilżający, zapewniający gładkie i miękkie usta. Dodatkowo kolekcja obejmuje dwie maski do twarzy: nawilżającą i oczyszczającą, które zadbają o każdą cerę, oraz chusteczki nawilżone, idealne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, delikatnie oczyszczające i nawilżające skórę.

Kolekcja Pusheen x AURA jest skierowana do szerokiej grupy odbiorców. Produkty są idealne dla matek i dzieci dzięki delikatnym formułom i uroczym opakowaniom, które sprawiają, że wspólne kąpiele i codzienna pielęgnacja stają się przyjemnością. Każda kobieta znajdzie w tej kolekcji coś dla siebie, niezależnie od wieku. Kolekcja jest również must-have dla każdego miłośnika Pusheen, oferując produkty codziennego użytku w uroczym wydaniu. Chociaż kolekcja Pusheen x AURA może wydawać się droższa niż inne linie na licencji, jej produkty są bardzo wydajne i oferują doskonałą jakość. Dodatkowo, marka AURA oferuje również tańszą linię produktów Pusheen, która była prezentowana w jednym z ostatnich newsletterów Wiadomości Kosmetycznych.

image
Zestaw kul do kąpieli w kształcie makaroników Pusheen x Aura
Wiadomości Kosmetyczne

Z półki wprost na social media

Pastelowe opakowania kolekcji kosmetyków Pusheen x AURA zostały starannie zaprojektowane, aby idealnie współgrać z charakterystycznym klimatem marki Pusheen, jednocześnie wpisując się w najnowsze trendy na słodkie, różowe i fioletowe butelki oraz saszetki. Te delikatne odcienie przyciągają wzrok swoją subtelnością i urokiem, doskonale oddając estetykę, która od lat zdobywa serca miłośników stylu kawaii na całym świecie. Każde opakowanie, ozdobione wizerunkiem puszystego, szarego kota Pusheen, emanuje ciepłem i przyjaznością, co sprawia, że produkty te stają się nie tylko kosmetykami, ale także estetycznymi dodatkami, które chcemy mieć na półce w łazience. Różowe i fioletowe tony są nie tylko modne, ale także wnoszą element radości i lekkości do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Projektanci kolekcji zadbali, aby każde opakowanie było nie tylko funkcjonalne, ale również stanowiło małe dzieło sztuki, które można podziwiać każdego dnia.

Dzięki temu kosmetyki Pusheen x AURA doskonale wpisują się w trend na estetyczne, instagramowe produkty, które nie tylko spełniają swoje zadanie, ale również cieszą oko. Współczesny konsument, zwłaszcza młodsze pokolenie, zwraca dużą uwagę na wygląd produktów, które kupuje – pastelowe opakowania z Pusheen są odpowiedzią na te potrzeby, łącząc w sobie urok, modę i praktyczność. To właśnie ta harmonia między designem a funkcjonalnością sprawia, że kolekcja jest tak wyjątkowa i pożądana przez klientów w różnym wieku. W efekcie, każdy produkt z tej linii staje się nie tylko kosmetykiem, ale również elementem dekoracyjnym, który dodaje uroku każdemu wnętrzu łazienki, wprowadzając do niego odrobinę magii i radości.

image
Żel pod prysznic i szampon, bąbelkowy płyn do kąpieli, pianka pod prysznic i puszysta pianka do kąpieli Pusheen x Aura
Wiadomości Kosmetyczne

Idealne produkty impulsowe od 3 do 103 lat

Kolekcja kosmetyków Pusheen x AURA to doskonały produkt impulsowy, który przemówi zarówno do dzieci, zachwyconych uroczym rysunkowym kotkiem, jak i dorosłych, pragnących sprawić sobie chwilę przyjemności. Produkty z tej linii, dzięki swoim kolorowym i kreatywnym opakowaniom z wizerunkiem kultowego Pusheen, natychmiast przyciągają wzrok na sklepowych półkach, zachęcając do spontanicznego zakupu. Dla dzieci, kosmetyki te stanowią magiczny element codziennej rutyny, zamieniając kąpiel i pielęgnację w zabawne i pełne radości doświadczenie. Urocze kule do kąpieli w kształcie francuskich makaroników, pianki do kąpieli o konsystencji pozwalającej na formowanie różnych kształtów czy pomadki ochronne z wizerunkiem Pusheen z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego malucha.

Z kolei dla dorosłych konsumentek i konsumentów kolekcja Pusheen x AURA to sposób na dodanie odrobiny uroku i beztroski do ich zabieganego, obciążonego obowiązkami życia. Produkty te, o przyjemnych zapachach i doskonałej jakości formułach, nie tylko dbają o skórę, ale także oferują chwile relaksu i odprężenia. W zabieganym świecie, gdzie stres i obowiązki codziennie nas przytłaczają, takie drobne przyjemności są na wagę złota. Kosmetyki z kolekcji Pusheen x AURA sprawiają, że zarówno dzieci, jak i dorośli mogą na chwilę oderwać się od codziennych trosk i zanurzyć się w świecie, gdzie króluje uroczy, puszysty kotek, promujący radość, zabawę i chwilę dla siebie. To właśnie dlatego ta kolekcja jest idealnym wyborem na prezent dla siebie lub bliskiej osoby, która potrzebuje odrobiny słodkiego relaksu.

image
Balsamy do ust i scrub do ust Pusheen x Aura
Wiadomości Kosmetyczne

Warto rozważyć umieszczenie co najmniej części kosmetyków z serii Pusheen x AURA w strefie impulsowej sklepu. Produkty te, dzięki swoim uroczym pastelowym opakowaniom i rozpoznawalnej postaci kota Pusheen, mają ogromny potencjał przyciągania uwagi klientów podczas ich ostatnich chwil zakupów. Strefa impulsowa to miejsce, gdzie konsumenci często podejmują spontaniczne decyzje zakupowe, a widok atrakcyjnych, kolorowych kosmetyków może skłonić ich do dodania tych produktów do swojego koszyka. Zwłaszcza dzieci i młodzież, zachwyceni wizerunkiem Pusheen, będą prosić rodziców o zakup, a dorośli, poszukujący małych przyjemności i estetycznych produktów, również mogą zdecydować się na impulsowy zakup. Takie strategiczne rozmieszczenie kosmetyków zwiększa szansę na sprzedaż, podnosząc jednocześnie widoczność i rozpoznawalność marki AURA oraz jej wyjątkowej kolekcji Pusheen. To nie tylko doskonała okazja do zwiększenia zysków, ale także sposób na wprowadzenie elementu radości i niespodzianki do codziennych zakupów klientów.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną recenzją w filmie!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
03.07.2024 09:46
Forum Branży Kosmetycznej 2024: Beauty konsument przyszłości. Dołącz do tych, którzy o biznesie wiedzą więcej
Forum Branży Kosmetycznej 2024: Beauty konsument przyszłości. Dołącz do tych, którzy o biznesie wiedzą więcejwiadomoscikosmetyczne.pl
Pokolenie JA, generacja Alfa. Beauty konsumenci przyszłości – to hasło Forum Branży Kosmetycznej 2024. Biznesowa konferencja połączona z przestrzenią wystawienniczą i prezentacjami innowacji w zakresie produktów i technologii odbędzie się już 24 października w Warszawie. Dołącz do nas, by być na bieżąco z trendami beauty i robić biznes.

Rynek kosmetyczny jest wyjątkowo odporny na kryzysy, niezwykle innowacyjny i szybko odpowiada na konsumenckie trendy. Zarazem, jak każda branża, mierzy się z szeregiem wyzwań, w związku ze wzrostem kosztów działalności i ograniczaniem wydatków przez konsumentów, a także szybko zmieniającym się prawem w obrębie kosmetycznych regulacji.

Jeszcze większym wyzwaniem wydaje się być nadążenie za zmieniającym się światem – technologiami rozwijającymi się w niespotykanym dotąd tempie i młodymi konsumentami, których nie da się zamknąć w żadnych znajomych z dotychczasowych doświadczeń ramach.

Czytaj także: WiseEuropa i Kosmetyczni [RAPORT]: Polskie firmy kosmetyczne są ponadprzeciętnie rentowne i odporne na kryzysy

O tym jak może wyglądać przyszłość rynku kosmetycznego będziemy dyskutować podczas Forum Branży Kosmetycznej 2024, które odbędzie się już 24 października w Warszawie, w hotelu Arche Krakowska. Przewodnie hasło tegorocznej konferencji brzmi: „Pokolenie JA, generacja Alfa. Beauty konsumenci przyszłości” i zawiera w sobie motywy kluczowych debat, do których redakcja „Wiadomości Kosmetycznych” zaprosiła znakomitych ekspertów.

Forum Branży Kosmetycznej 2024 otworzy Andrew McDougall, Director Beauty & Personal Care Research, Mintel Group, który wprowadzi nas w trendy kształtujące rynek kosmetyczny. Mintel bada je od lat i zbiera w swoim raporcie Beauty and Personal Beauty Trends. Uczestnicy naszej konferencji będą jednym z pierwszych, którzy dowiedzą się, na co powinna przygotować się branża kosmetyczna w kolejnych latach. Czy da się z wielu mikro zjawisk wskazać te, które będą dominowały i faktyczne można je nazwać dominującymi trendami? Przekonamy się już w październiku.

Czytaj także: Samantha Dover, Mintel: AI to nadal niewyeksplorowana studnia potencjału dla branży beauty

Z pewnością przyszłość branży beauty będzie wiązała się z bardzo szybkim rozwojem nowych technologii. Narzędzia sztucznej inteligencji są wykorzystywane od lat, w produkcji, logistyce, w zbieraniu i analizie danych, w marketingu. Ale nigdy AI nie wkraczała w nasze życie w takim tempie i w takim zakresie jak obecnie. Giganci technologiczni dążą do tego, by dzięki wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości już nie tylko tworzyć treści, komunikować się, czy zbierać podstawowe dane. Chodzi o to, by nauczyć się czytać emocje, intencje konsumentów, analizować nieuświadomione reakcje. Korzystanie w tym celu np. z urządzeń z wbudowanymi sensorami może dać potężną przewagę konkurencyjną. Jednak tak jak wszystko, co wiąże się z głębokim wchodzeniem w osobistą przestrzeń konsumentów, wiąże się z ryzykiem. AI wróg, czy przyjaciel? O tym będą dyskutować m.in. Monika Kolaszyńska, prezes zarządu, Super-Pharm Poland; Joanna Orzechowska, East Europe Marketing Manager & Category Lead, Poland, Baltics & Ukraine, Unilever oraz Adam Nitecki, General Manager E-commerce, L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie. To będzie spojrzenie na technologię z perspektywy firm, które wykorzystują już AI w szerokim zakresie, ale mają pełną świadomość, że nie można pozostawić tych procesów poza kontrolą.

Czytaj także: Do czego Unilever, właściciel marki Dove, wykorzystuje sztuczną inteligencję?

Liderzy L’Oréal: W ciągu kilku lat AI stanie się tak powszechne jak powietrze, którym oddychamy

image
Oficjalna grafika Forum Branży Kosmetycznej 2024
wiadomoscikosmetyczne.pl

Pokolenie Alfa – dzieci urodzone po 2010 r., wychowane w środowisku technologii i cyfrowych treści. Czy dzięki temu bardziej otwarte na świat, czy może bardziej samotne? O określonych postawach czy stale poszukujące? Hedoniści czy minimaliści? Stawiający siebie w centrum, czy wrażliwi na innych? Dziś to nastolatkowie, jeszcze korzystający z zasobów rodziców, za chwilę sami staną się głównymi konsumentami. To oni są w centrum zainteresowania marek, które uczą się z nimi komunikować mając na uwadze, że szybko się nudzą, nie wybaczają fałszu i błyskawicznie są w stanie zweryfikować każdą informację. Jak mierzą się z tym firmy z obszaru beauty – o tym porozmawiamy m.in. z Katarzyną Mauduit, Marketing Director Poland & CEE, Douglas oraz z Anną Rucińską, Head of Burda Beauty Center & Communities (wizaz.pl)

Badawcza firma NielsenIQ sprowadzi nas do tego, co u podstaw i decyduje o słupkach sprzedaży. Siła marki czy siła ceny? Barbara Nesterowicz, Client Business Partner, NielsenIQ  z pewnością odniesie się do najnowszych danych, które pokazują, że choć Polacy są bardzo wrażliwi na ceny, to też inne czynniki – po trudnym okresie inflacyjnym – zaczynają mieć wpływ na to jakie produkty wkładają do swoich koszyków.

Czytaj także: NIQ: Marki własne spowalniają, brandy premium w górę. Wracamy do konsumenckiej normalności?

Nie zabraknie także tematów środowiskowych – sektor kosmetyczny jest poddany ogromnej presji zmian w obszarze surowców kosmetycznych, wprowadzania biodegradowalnych opakowań, dostosowania całej swojej działalności do wymogów gospodarki obiegu zamkniętego. Wielu twierdzi, że europejskie, wyśrubowane normy ekologiczne są nie do spełnienia, a chęć sprostania nim spowoduje, że część przedsiębiorstw przestanie istnieć, bo nie wytrzymają presji kosztowej, a te, które przetrwają i tak przegrają w konkurencji z firmami z Azji, których normy europejskie w zakresie ekologii nie obowiązują.

Czytaj także: Cosmetics Europe zawiedzione zapisami w tekście rozporządzenia PPWR przyjętym przez Parlament Europejski. Polskie firmy: jest wiele pytań i niewiadomych

Forum Branży Kosmetycznej to nie tylko wykłady i dyskusje, ale przede wszystkim przestrzeń do bezpośrednich spotkań, wymiany informacji, doświadczeń i robienia biznesu. Nasi Partnerzy i Wystawcy zadbali, aby w przestrzeni wystawienniczej nie zabrakło innowacji, zarówno w obszarze produktów, jak i usług i technologii. Co roku w tej części tętni życie i przez cały dzień toczą się rozmowy. Na stoiskach wystawców można produkty wypróbować, otrzymać katalogi, próbki, umówić się na spotkania i negocjować już na miejscu. Uczestnikami Forum Branży Kosmetycznej są wyłącznie profesjonaliści – menedżerowie odpowiedzialni za różne obszary funkcjonowania firm z sektora produkcji, dystrybucji i handlu, poszukujący dla swoich przedsiębiorstw wiedzy, nowości asortymentowych, innowacji usprawniajacych funkcjonowanie firm. To wyjątkowa okazja, by spotkać się w tak biznesowym gronie.

image
Fotorelacja Forum Branży Kosmetycznej 2023
wiadomoscikosmetyczne.pl

Zwieńczeniem Forum Branży Kosmetycznej będzie rozdanie nagród w konsumenckim rankingu Drogeria Roku wyróżniającym miejsca, w których Polacy lubią kupować kosmetyki i cenią je za wyjątkową ofertę, interesujące promocje i najlepszą obsługę. Ogłoszenie zwycięzców w rankingu Drogeria Roku poprzedzi prezentacja drugiej edycji badania „Kanały dystrybucji kosmetyków w Polsce”, które dla Wiadomości Kosmetycznych realizuje firma badawcza Mobile Institute specjalizująca się w śledzeniu trendów konsumenckich i wielokanałowym monitoringu satysfakcji oraz dostarczającej narzędzia dialogu marek z konsumentami. Raport z badania zaprezentuje  Katarzyna Czuchaj-Łagód, współzałożycielka i dyrektorka zarządzająca Mobile Institute.

Czytaj także: Drogeria Roku 2023. Tak wybrali konsumenci

Kupujący kosmetyki skaczą między sklepami a internetem. Nie są wierni jednej sieci drogeryjnej [Badanie Mobile Institute]

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. lipiec 2024 21:24