StoryEditor
Dom
28.02.2023 00:00

Nawilżacz ewaporacyjny - najważniejsze cechy tego urządzenia

W nawilżaczach ewaporacyjnych suche powietrze jest zaciągane przez wentylator, a następnie przepuszczane przez nawilżoną matę lub specjalne dyski. Para wodna jest chłodna i nie pozostawia białego osadu na meblach / fot. materiał partnera
Wiele osób sięga po nawilżacze ewaporacyjne, bo cenią zdrowy i naturalny sposób nawilżania powietrza. To ważny atut, ale nie jedyny. Chociaż na rynku możemy wybierać spośród nawilżaczy parowych, ultradźwiękowych i ewaporacyjnych, te ostatnie są chętnie wybieranym rozwiązaniem.

Czym różnią się od innych sprzętów i jakie są najważniejsze cechy urządzenia tego typu? Pora się temu dokładnie przyjrzeć!

Czym nawilżacz ewaporacyjny różni się od ultradźwiękowego i parowego?

Szukając nawilżacza powietrza, spotkamy się z różnymi rodzajami tego typu sprzętu. To, na który się zdecydujemy, zależy od wielu kwestii, w tym zakładanego budżetu, oczekiwanych kosztów eksploatacji, a także - gdzie i w jaki sposób chcemy nawilżać powietrze. Jeśli zależy nam na urządzeniu do sypialni - powinniśmy stawiać na model wyposażony w tryb nocny. Do pokoju dziecięcego - na urządzenie emitujące chłodną mgiełkę. W końcu - jeśli mamy w domu psy i koty, warto unikać nawilżacza ultradźwiękowego. Mając świadomość, na jakie aspekty zwracać uwagę, można rozważyć po kolei poszczególne rodzaje nawilżaczy.

Nawilżacze parowe są proste w budowie i działaniu. Woda jest w nich ogrzewana przez specjalną grzałkę - aż pojawi się para wodna. Jej wysoka temperatura sprawia jednak, że tego typu sprzęt nie będzie dobrym pomysłem do niewielkiego pomieszczenia lub pokoju dziecka.

Znacznie lepszym wyborem w takim kontekście będą nawilżacze ultradźwiękowe. Jak sama nazwa wskazuje, używają one ultradźwięków do rozbijania cząsteczek wody, a przy tym - zwykle są dość budżetowymi rozwiązaniami. Do eksploatacji trzeba doliczyć koszt wody destylowanej - nie można używać tutaj wody z kranu, bo może to doprowadzić do wytrącania się szkodliwego dla zdrowia pyłu kamiennego. Z nawilżaczy ultradźwiękowych powinni zrezygnować opiekunowie zwierząt domowych. Psy i koty słyszą ultradźwięki i nie jest to dla nich komfortowe.

Nic dziwnego, że dużą popularnością cieszą się nawilżacze ewaporacyjne. Można w nich korzystać z wody z kranu, a nie destylowanej, nie emitują ultradźwięków i emitują chłodną mgiełkę. Brzmią więc jak rozwiązanie bardzo uniwersalne!

Jak działają sprzęty tego typu? Suche powietrze jest zaciągane przez wentylator, a następnie przepuszczane przez nawilżoną matę lub specjalne dyski. Para wodna jest chłodna i nie pozostawia białego osadu na meblach.

Decydując się na nawilżacz tego typu, trzeba pamiętać o kosztach eksploatacji, czyli regularnej wymianie filtrów. Producent zwykle określa, kiedy powinno to nastąpić - warto trzymać się tych wskazówek.

Nawilżacz ewaporacyjny - najważniejsze cechy

Gdy wiemy już, jak działa nawilżacz ewaporacyjny, pora przyjrzeć się jego najważniejszym właściwościom! Do zalet można zaliczyć, że jest to sprzęt, który:

 • może pracować w trybie cichym lub nocnym;
 • może mieć kilka poziomów prędkości pracy;
 • łatwo uzupełnić wodą z kranu;
 • nawilża, nie zostawiając mokrych plam i osadu;
 • jest zwykle łatwy w obsłudze;
 • znajdziemy w ofercie czołowych producentów;
 • zapewnia higieniczne nawilżanie;
 • wyróżnia się nowoczesnym designem, pasującym do wnętrza.

To mocna lista atutów, która sprawia, że wiele osób sięga właśnie po tego typu nawilżacz. Chcąc się zaopatrzyć w takie urządzenie, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. W zamian otrzymujemy jednak sprzęt, który sprawdzi się jeszcze długo po zakupie. Nawilżacze ewaporacyjne w sklepie MediaMarkt mogą się pochwalić wieloma pozytywnymi recenzjami użytkowników - dobrze je sprawdzić przed wyborem konkretnego modelu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Dom
30.11.2022 00:00
Testowane przez Wiadomości Kosmetyczne. Briochin mydła do mycia rąk i naczyń
()
Briochin to francuska marka produktów chemii gospodarczej, którą zna każdy obywatel i obywatelka kraju nad Sekwaną. Składy inspirowane najstarszymi tradycjami firmy-protoplasty Briochin, doskonała konsystencja, wydajność i uniwersalność decydują o popularności marki.

Produkty chemii gospodarczej potrafią być niełaskawe dla dłoni; wysuszają ich delikatną skórę, podrażniają, a czasem prowadzą do nieprzyjemnych reakcji alergicznych. Klienci i klientki z wyjątkowo podatnymi na podrażnienia dłońmi poszukują zatem coraz częściej płynów do mycia naczyń czy innych tego typu środków, które będą bezpieczne dla ich skóry.

Briochin może być odpowiedzią na ich problemy i bolączki. Marka ma w swojej ofercie cztery specjalistyczne mydła do mycia rąk i naczyń, które łączą w sobie skuteczność detergentu zmywającego zabrudzenia, i delikatną dla rąk formułę mydła. Do wyboru konsumenci mają cztery warianty; z octem malinowym, z sodą oczyszczoną, na bazie mydła marsylskiego i na bazie szarego mydła i morskich alg.

Mydła mają nie tylko sprawdzoną formułę, ale są także wszechstronne w użyciu. Każde z nich można użyć dodatkowo jako odplamiacz przez praniem ubrań zabrudzonych tłuszczem. Wydajna receptura umożliwia umycie rąk 220 razy per opakowanie, lub 220 razy umyć pełen zlew naczyń. Wygodna, poddająca się już lekkiemu naciskowi pompka z blokadą pozwala na dozowanie produktu nawet jedną ręką. Opakowania są również wykonane z tworzywa z odzysku, oraz zużywają go mniej niż tradycyjne.

Czy warto poszerzyć swój asortyment o mydła Briochin? Tego dowiecie się z naszego testowania.

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
10.03.2022 00:00
Papier toaletowy Velvet ecoROLL 4=8 rolek
Nikt z nas nie powinien pozostawać obojętny w obliczu narastających problemów ekologicznych, z jakimi mierzy się nasza planeta. Nasza świadomości na temat zmian klimatycznych jest coraz większa i wszystkim nam zależy na tym, aby powietrze, którym oddychamy, nie było zanieczyszczone, woda, którą pijemy była czysta, a naszej planety nie zatruwały kolejne tony śmieci, z którymi nie potrafimy sobie poradzić.

Będąc marką świadomą tych problemów, zależy nam na wprowadzaniu rozwiązań, których celem jest dbanie o nasze wspólne dobro. W duchu dbania o środowisko powstał nasz nowy produkt — papier toaletowy Velvet ecoROLL. Naszym celem było stworzenie produktu, który charakteryzuje jakość, do której przywykli nasi klienci, przy jednoczesnym wykorzystaniu rozwiązań redukujących szkodliwy wpływ na środowisko.

Dostępny w dwóch wariantach 3-warstwowy papier toaletowy Velvet ecoROLL Delikatnie Biały oraz Rumianek i Aloes 4 rolki to dobrze znany naszym konsumentom komfort użytkowania, stanowiący jednocześnie ekologiczną alternatywę do standardowego papieru Velvet 8 rolek.

Teraz konsumenci mogą cieszyć się swoim ulubionym produktem w mniejszym pakowaniu, które zawiera tyle samo papieru co jego standardowa forma, a przy tym jest ekologiczny, wydajny i zajmuje mniej miejsca w łazience.

Co sprawia, że papier Velvet ecoROLL jest przyjazny środowisku:

 • 4 rolki papieru toaletowego Velvet ecoROLL odpowiadają 8 standardowym rolkom, dzięki czemu możesz wymieniać je rzadziej oszczędzając tym samym miejsce
  w łazience.*
 • W opakowaniu Velvet ecoROLL w porównaniu z produktem standardowym zmniejszyliśmy ilość plastiku o 28%.*
 • Rolki papieru Velvet ecoROLL są bardzo ściśle nawinięte co sprawia, że do ich transportu wykorzystujemy mniejszą ilość samochodów ciężarowych redukując tym samym emisje CO2 o 36%.*
 • W Velvet ecoROLL używamy tylko 4 kartonowych tulejek, a samo opakowanie także jest mniejsze niż w standardowym papierze co sprawia, że używając tego produktu generujemy aż o 43% mniej odpadów.*
 • Do produkcji papieru Velvet ecoROLL wykorzystujemy wyłącznie celulozę pochodzącą z certyfikowanych lasów.

Velvet Care - Eco Agenda 2025

Dbanie o środowisko jest jednym z głównych celów, jakie wyznaczyła sobie firma Velvet CARE. Nowo wprowadzony produktu Velvet ecoROLL oznaczony znakiem SAVE NATURE, podkreślającym nasze działania na rzecz ochrony środowiska, jest elementem szerszej strategii, którą zamierzamy realizować przez najbliższe lata. Zależy nam na racjonalnym wykorzystywaniu dostępnych zasobów i wierzymy, że działania podejmowane w skali lokalnej mogą przynieść trwałe zmiany w skali globalnej. Zmiany zaczynamy od samych siebie, między innymi poprzez wprowadzanie na rynek nowych, ekologicznych rozwiązań.

*Długość 4 rolek Velvet ecoROLL odpowiada 8 standardowym rolkom papieru Velvet Delikatnie Biały lub Rumianek i Aloes. Wszystkie elementy Ecostory odnoszą się do porównania papieru Velvet ecoROLL do standardowych papierów Velvet Delikatnie Biały lub Rumianek i Aloes 8 rolek.

www.velvet.pl

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. czerwiec 2024 07:40